Kraków przedstawił swoje atrakcje podczas tragów turystycznych w Belgii

W Brukseli zakończyły się trwające 5 dni (od 6 do 11 lutego br.) targi turystyczne pn. Salon de Vacances. Jest to – od wielu lat - największa impreza turystyczna na rynku belgijskim, która przyciąga licznych amatorów podróży.

Kraków przedstawił swoje atrakcje podczas tragów turystycznych w Belgii
Fot. Salon de Vacances

W tym roku podczas Salon de Vacances 724 wystawców prezentujących oferty z całego świata przyciągnęło ponad 100 000 osób. Należy podkreślić, że na targach nie zabrakło tak rozwiniętych turystycznie krajów jak: Grecja, Włochy, Egipt czy Turcja.

Na stoisku polskim podobnie jak w latach poprzednich ogromnym zainteresowaniem cieszył się Kraków i region małopolski. Z prowadzonych rozmów wynika, że do Krakowa wybierają się osoby, które będą poznawać miasto po raz pierwszy. Ponowny przyjazd do Krakowa planują osoby, które odwiedziły już kiedyś nasze miasto i stały się jego ambasadorami wśród swoich rodzin i znajomych. Stoiska przyciągały uwagę nie tylko różnorodnymi wydawnictwami, ale też zdjęciami przedstawiającymi polski krajobraz i promującymi aktywność ruchową, kuchnię polską itp.

Goście mogli przy okazji skorzystać z oferty restauracji polskiej, która serwowała wiele dań z kuchni naszego kraju takich jak: bigos, kluski śląskie, kiełbasy i różnego rodzaju mięsiwa podawane w tradycyjny sposób.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie