La Serena

Biblioteka w stylu latynoamerykańskim

„Biblioteka w stylu… ” jest cyklicznym wydarzeniem naukowo-kulturalnym organizowanym przez Bibliotekę Główną Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Podczas tegorocznej, X edycji, organizowanej  od 8 do 12 kwietnia 2019 r., organizatorzy zaprosili nas na wyjątkowe spotkanie z kulturą i historią egzotycznej i fascynującej Ameryki Środkowej i Południowej.

Kino Latino w Krakowskim Forum Kultury

Krakowskie Forum Kultury rozpoczyna współpracę z Centrum Kultury Latynoamerykańskiej. Wszystkie osoby władające językiem hiszpańskim zaprasza na darmowe projekcje kina latynoamerykańskiego.

Prawnuk Ignacego Domeyki z wizytą w Krakowie

Polskę i Chile dzielą tysiące kilometrów, klimat, kultura...Tym, co nas jednak łączy - i to szczególnie mocno - jest postać wybitnego mineraloga Ignacego Domeyki. W poniedziałek, 23 maja 2016 r., Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski miał przyjemność gościć w magistracie prawnuka polskiego naukowca, Pana Pablo Domeykę wraz z małżonką.

Nauka + natura = innowacyjna turystyka w Chile

Jeszcze kilka miesięcy temu były tylko trzy takie miejsca na świecie. 6 listopada 2013 r. do awangardy gwiezdnych rezerwatów dołączył park narodowy Fray Jorge odległy o kilkadziesiąt kilometrów od La Sereny – jednego z trzech krakowskich honorowych bliźniaków na kontynencie południowoamerykańskim.

Egzotyka na wiosenne przesilenie. Przybliżamy Amerykę Południową!

Gdy odwilż za oknem zdradza syndromy nadchodzącej wiosny, warto jej pokibicować i podgrzać nieco klimat! Zapraszamy do celebrowania karnawałowej atmosfery przez bliższe poznanie honorowych miast bliźniaczych Krakowa z krajów południowoamerykańskich: chilijskiej La Sereny, brazylijskiej Kurytyby i ekwadorskiego Quito.

Przedstawiciele chilijskiego regionu Coquimbo z wizytą u Prezydenta Miasta Krakowa

Od 1995 r. do honorowych miast bliźniaczych Krakowa zaliczamy również stolicę chilijskiego regionu Coquimbo – La Serenę. Choć znaczna odległość nie sprzyja intensywnym kontaktom, obopólną sympatię podsycają realizowane od czasu do czasu projekty i wizyty delegacji oficjalnych lub roboczych. Jedną z nich gościł w sobotę 8 lutego Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie