Ambasador Belgii w krakowskim magistracie

Ambasador Królestwa Belgii w Polsce Colette Taquet złożyła listy uwierzytelniające 7 listopada 2014 r. Jednym z pierwszych polskich miast, które odwiedziła po objęciu nowej funkcji był Kraków.

Ambasador Belgii w krakowskim magistracie
Fot. Wiesław Majka

Ambasador Belgii złożyła pierwszą kurtuazyjną wizytę Prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu 8 stycznia 2015 r. Colette Taquet to doświadczona dyplomatka. Królestwo Belgii reprezentowała pracując m.in. w placówkach w Wielkiej Brytanii czy Libanie. Wcześniej kilka lat spędziła pracując w strukturach Rady Europy i ONZ.

Placówkę w Warszawie objęła oficjalnie zaledwie dwa miesiące temu. Jednym z pierwszych podjętych przez Ambasador Taquet działań są wizyty w największych miastach naszego kraju. Ich celem jest zidentyfikowanie obszarów, w których dalszy rozwój relacji polsko- belgijskich może przynieść obu stronom najbardziej wymierne korzyści. Jest to szczególnie ważne teraz, kiedy Belgia chce budować swą rozpoznawalność jako centrum innowacyjności i kreatywności, a nie tylko tradycyjnie, w oparciu o bogate dziedzictwo kulturowe i historyczne.

Ten nacisk na innowacyjność podkreślała Pani Ambasador w rozmowie z Prezydentem Jackiem Majchrowskim i z dużym zaciekawieniem wysłuchała przekazanych przez niego informacji na temat startującego projektu „Kraków Nowa Huta Przyszłości". Udział w tym projekcie może zainteresować wielu belgijskich inwestorów z branży wysokich technologii i nie tylko.

Wiele uwagi poświęcono również współpracy Krakowa z belgijskim Leuven. To piękne historyczne miasto łączy z Krakowem umowa o zbliźniaczeniu podpisana 10 września 1991 r. Dokument przewiduje współpracę w obszarze kultury, edukacji i promocji miast. Pani Ambasador z radością przyjęła informację o tym, że współpraca niejednokrotnie już zaowocowała wymianami doświadczeń pomiędzy polskimi i belgijskimi ekspertami. W ostatnich latach miasta wymieniły się również wystawami fotograficznymi.

Zobacz zdjęcia z wizyty w FOTOGALERII Miasta Krakowa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie