Kraków odwiedził pastor Friedrich Magirius

Od 4 do 5 września, w związku z seminarium dla wolontariuszy Akcji „Znak Pokuty" z Niemiec, Polski i Ukrainy, w Krakowie przebywał pastor Friedrich Magirius – Honorowy Obywatel naszego miasta i wielki orędownik krakowsko-lipskiej przyjaźni.

Kraków odwiedził pastor Friedrich Magirius
Fot. www.znak.org.pl

W piątek, 5 września, odbyło się kurtuazyjne spotkanie pastora Magiriusa z Prezydentem Jackiem Majchrowskim, podczas którego poruszone zostały tematy dotyczące współpracy Krakowa i Lipska, a także inne aktualne kwestie, takie jak zbliżające się wybory samorządowe w Polsce, czy sytuacja międzynarodowa w związku z konfliktem na Ukrainie. Pastor Magirius przekazał również informację na temat seminarium dla wolontariuszy Akcji „Znak Pokuty" oraz tegorocznego Festiwalu Światła w 25. Rocznicę Pokojowej Rewolucji w Lipsku.

Podczas pobytu w naszym mieście pastor Magirius spotkał się również z Przewodniczącym Rady Miasta Krakowa Bogusławem Kośmiderem, Zastępcą Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji Tadeuszem Matuszem oraz Pełnomocnikiem Prezydenta ds. Rozwoju Przedsiębiorczości Janem Okońskim.

Pastor Magirius jest Honorowym Obywatelem Miasta Krakowa od 2005 r. W 2014 r. ukończył 84 rok życia. W podróży towarzyszyła mu żona.

Przeczytaj więcej działalności pastora Magiriusa w HISTORII WSPÓŁPRACY Krakowa i Lipska

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie