Komunikat archiwalny

Świąteczne „Mosty między miastami”

„Mosty między miastami" to międzynarodowy projekt dziecięco-młodzieżowy, który ma na celu wzajemne poznawanie się młodych artystów z Polski i z krajów sąsiedzkich, prezentację różnych kultur i tradycji oraz popularyzację obyczajów związanych z obchodami Świąt Bożego Narodzenia. Koncerty w ramach tegorocznej edycji projektu odbywają się na krakowskim Rynku Głównym od 12 do 17 grudnia 2014 r.

Świąteczne „Mosty między miastami”
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Uczestnicy projektu - młodzi artyści z Polski, Słowacji i z Ukrainy, członkowie zespołów folklorystycznych i wokalno-tanecznych oraz soliści - już od kilkunastu lat spotykają się w grudniu w miastach partnerskich projektu, aby wspólnie kolędować, śpiewać, tańczyć i składać sobie życzenia świąteczno-noworoczne. Mieszkańcy Krakowa dobrze już znają projekt i wiedzą, że warto zatrzymać się przy zimowej estradzie Targów Bożonarodzeniowych, kiedy występują na niej młodzi wykonawcy – przedstawiciele krakowskich szkół, domów i ośrodków kultury oraz goście z Bratysławy i Lwowa. Program jest różnorodny: od folkloru, poprzez chóralne wykonania kolęd i pastorałek, skończywszy na repertuarze zimowo-rozrywkowym, nie tylko wokalnym, ale również tanecznym.

W sobotę, 13 grudnia, uczestnicy projektu „Mosty między miastami" zostali uroczyście powitani w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa. Dzieci i młodzież ze Lwowa i Bratysławy, ich opiekunów i krakowskich partnerów powitali Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Sławomir Pietrzyk oraz Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji UMK Dariusz Domajewski. Młodzieży i organizatorom projektu podziękował również Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie Witalij Maksymenko. Po spotkaniu zagraniczni goście udali się na Rynek Główny, gdzie wzięli udział w świątecznych koncertach.

Realizatorem projektu „Mosty między miastami" jest Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana we współpracy z Firmą ARTIM – organizatorem Targów Bożonarodzeniowych. W ramach projektu reprezentujący Kraków Zespół Pieśni i Tańca Małe Słowianki z Centrum Młodzieży był już na koncertach w Bratysławie (5-7 grudnia), natomiast w styczniu planowany jest wyjazd na koncerty świąteczne do Lwowa.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie