Zakochani ze Lwowa odwiedzili Kraków

Opowieść z pierścionkiem z magicznego Krakowa w tle zapewniła Oldze Lytvyn ze Lwowa zwycięstwo w konkursie „Kraków dla Zakochanych”, organizowanym przez Kancelarię Prezydenta Miasta Krakowa we współpracy z Wydziałem Promocji Miasta Lwów. W dniach 13-15 maja 2016 r. Pani Olha wraz ze swoją „drugą połówką” spędziła romantyczny weekend w Krakowie.

Zakochani ze Lwowa odwiedzili Kraków
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

W pierwszej edycji krakowsko-lwowskiego promocyjnego konkursu internetowego, organizowanego na stronach Kraków Otwarty na Świat oraz Lviv.Travel, pary z naszego miasta walczyły o możliwość spędzenia Walentynek we Lwowie. Tym razem to lwowianie, którzy chcieli wygrać romantyczny weekend dla dwóch osób w naszym mieście musieli się wykazać nie lada inwencją odpowiadając na pytanie konkursowe: „Dlaczego chcę pojechać z ukochaną osobą do Krakowa?”. Przedstawiciele współpracujących od ponad 20 lat miast przy ocenie odpowiedzi konkursowych brali pod uwagę m.in. ich walory literackie i oryginalny charakter. Zwyciężyła historia przesłana przez Panią Olhę Lytvyn, która wraz ze swoim partnerem spędziła majowy weekend w Krakowie.

Ona – Olha – rodowita lwowianka, on – Sándor – Węgier z Budapesztu. Poznali się przypadkiem (chociaż czy bywają takie przypadki?) dzięki… pierścionkowi kupionemu w Krakowie. Tym razem mogli nasze magiczne miasto odwiedzić już wspólnie. Młodzi ludzie zamieszkali w jednym z przytulnych hoteli Kazimierza, dzięki czemu mieli możliwość poznania uroków tej tętniącej życiem dzielnicy. Podczas weekendowego pobytu w Krakowie zwiedzili m.in. Zamek Królewski na Wawelu, Stare Miasto i Muzeum Podziemia Rynku. Wzięli również udział w krakowskiej 13. Nocy Muzeów i zjedli romantyczną kolację w restauracji „Pod Nosem”.

Przeczytaj historię Olhi Lytvyn

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie