Media zagraniczne

Kraków wśród najlepszych miast na weekendowy wypad w Europie

Barcelona, Praga i Berlin znalazły się na podium rankingu 100. najlepszych miast na weekendowy wypad w Europie w 2017 roku. Wysokie, 8. miejsce w tym zestawieniu zajął Kraków.

Kraków wśród najciekawszych miast świata

Kraków znalazł się w rankingu 13. najciekawszych miast na świecie znajdujących się poza utartym, turystycznym szlakiem. Ranking przygotował portal www.howitravel.co a nasze miasto znalazło się w nim na 9. miejscu. Kraków wyprzedziły takie miasta jak La Paz w Meksyku, Castelsardo we Włoszech czy Palma De Mallorca. Zwycięzcą jest Hacelock w Nowej Zelandii.

Media zagraniczne o śmierci Andrzeja Wajdy

Andrzej Wajda zmarł 9 października w wieku 90 lat. Informacje o śmierci jednego z najdoskonalszych polskich reżyserów filmowych obiegła świat i została odnotowana przez najpoczytniejsze dzienniki i portale informacyjne.

Kraków wyróżniony prestiżowym tytułem IFEA World Festival & Event City 2016

27 września w amerykańskim Tucson odbyło się uroczyste wręczenie prestiżowych nagród IFEA World Festival & Event City 2016, przyznawanych promotorom, organizatorom festiwali i miastom przez International Festivals & Events Association. Międzynarodowe grono jurorów przyznało Krakowowi tytuł Światowego Miasta Festiwali i Wydarzeń Kulturalnych w uznaniu dla konsekwencji w budowaniu pozycji lidera wśród miast festiwalowych Europy Środkowo-Wschodniej.

Z peleryną przeciwdeszczową na papieski event. Media zagraniczne podsumowują ŚDM

Są to Światowe Dni Młodzieży w pelerynach przeciwdeszczowych, żółtych, pomarańczowych, jasnoniebieskich – takie pozostaną w pamięci setek tysięcy uczestników z całego świata. Zrównują one uczestników, czy to nastolatków w szortach czy zakonnice i księży” – Tak swoje impresje z ŚDM rozpoczyna niemiecka rozgłośnia Domradio.de. Media na całym świecie dokonują podsumowań krakowskich spotkań Papieża Franciszka z młodzieżą.

„Kraków uczy otwartości”. Przegląd prasy zagranicznej

„Sympatyczni Polacy przekraczają bariery językowe i witają młodzież uniwersalnym językiem uśmiechu” – pisze o Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie argentyński portal Diario Chaco. Kolejny dzień wizyty Papieża Franciszka w Krakowie i wyjątkowe święto młodych chrześcijan zostały odnotowane przez dziennikarzy z najdalszych zakątków naszego globu – nawet w Chinach i Indiach!

Media zagraniczne o wizycie Franciszka w Krakowie - 28 lipca

Temat pierwszej oficjalnej wizyty Papieża Franciszka w Polsce i jego powitanie przez zgromadzonych w Krakowie pielgrzymów zdominował zagraniczne media relacjonujące przebieg Światowych Dni Młodzieży.

Zagraniczna prasa o pierwszym dniu ŚDM

We wtorek oficjalnie rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży – w wieczornej mszy inaugurującej ŚDM 2016 wzięły udział setki tysięcy pielgrzymów z całego świata. Wydarzenia w Polsce śledzi zagraniczna prasa. Kraków jest w niej określany jako miasto Jana Pawła II, stolica miłosierdzia, miasto świętych, stolica polskiej wiary. Szczególnie wymowny, w obliczu ostatnich wydarzeń we Francji, jest tytuł materiału wyemitowanego w BBC: „Światowe Dni Młodzieży przynoszą tyle nadziei w świecie pełnym rozpaczy”.

Australijczycy zachwyceni Krakowem

Australijski portal Gold Coast Bulletin zachwyca się naszym miastem. Dziennikarz z antypodów nie szczędzi superlatyw i jest pod dużym wrażeniem zarówno zabytków i materialnego dziedzictwa stolicy Małopolski jak i wspaniałej atmosfery Krakowa. 

Kraków przed ŚDM według portalu Crux

Kulturalna stolica Polski, miasto Jana Pawła II, eklektyczny i kosmopolityczny Kraków. To tu kończą się przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Przy ich okazji nie można nie spróbować tutejszych atrakcji i zachwycić się samym Krakowem – pisze katolicki portal Crux.

POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie