Media zagraniczne

Solothurner Zeitung o jubileuszu współpracy Krakowa i Solury

Jubileusz 25-lecia współpracy Krakowa i Solury oraz wizyta oficjalnej delegacji Solury w naszym mieście odbiły się echem w lokalnej szwajcarskiej prasie. Prezentujemy artykuł opublikowany w gazecie Solothurner Zeitung.

Krakowskie muzea w czołówce rankingu magazynu BuzzFeed

Cztery krakowskie muzea znalazły się w czołówce placówek kulturalnych w Polsce, które koniecznie trzeba zobaczyć odwiedzając Miasto Królów. Na liście prestiżowego magazynu BuzzFeed widnieją Muzeum Armii Krajowej, MOCAK, Fabryka Oscara Schindlera oraz Podziemia Rynku.

Głosujmy i znokautujmy konkurencję!

Mistrzostwa Europy Muaythai, które odbyły się w naszym mieście we wrześniu 2014 roku okazały się wielkim sukcesem organizacyjnym. Echem imprezy jest nominacja Krakowa w dwóch kategoriach plebiscytu organizowanego przez Światową Federację Muaythai (IFMA). Zachęcamy do głosowania na nasze miasto na stronie IFMA!

Kraków wyróżniony przez prestiżowy magazyn!

Kraków znalazł się na 7. miejscu rankingu „Najlepszych miast na świecie na 2015”. Ranking został przygotowany przez prestiżowy magazyn podróżniczy Travel + Leisure.

Eurozaradny Kraków w telewizji chorwackiej

Centrum Kongresowe ICE Kraków, MOCAK, udogodnienia dla niepełnosprawnych, modernizacja infrastruktury tramwajowej oraz wymiana pieców – m.in te projekty unijne realizowane w Krakowie pojawiły się w telewizji chorwackiej jako przykłady skuteczności naszego miasta w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

BuzzFeed: Kraków najbardziej niedocenionym miejscem na świecie

Użytkownicy popularnego amerykańskiego serwisu BuzzFeed uznali Kraków za "najbardziej niedocenione miejsce na świecie". Internauci podkreślali niezwykłą atmosferę Krakowa, jego bogactwo kulturowe i ofertę turystyczną zachwycając się przy tym jak niezwykle przyjazne i bezpieczne jest nasze miasto.

Kraków jest cool! – mówią młodzi Niemcy

Niemiecka dziennikarka Lucia Hodinka przeprowadziła na antenie radia WDR krótkie wywiady z młodymi ludźmi, pytając ich o atrakcyjne miasta. Okazuje się, że Kraków i Warszawa są naprawdę „cool" dla młodych Niemców! Czy mogą one zastąpić pod tym względem Berlin, który powoli przestaje być atrakcyjny dla hipsterów?

Irlandzka telewizja kręci w Krakowie

W Krakowie i Małopolsce trwają zdjęcia do irlandzkiego programu telewizyjnego pod nazwą GETAWAYS. Program realizowany jest przez firmę Waddell Media dla irlandzkiej telewizji BBC One i RTE One i przedstawia najlepsze destynacje turystyczne, z którymi Irlandia ma bezpośrednie połączenie lotnicze. To już 6. sezon programu. Emisja programu, w którym zagra Kraków i Małopolska jeszcze w tym roku, a produkcję wspiera Krakow Film Commission.

EL PAIS o Widoku Krakowa

Odwiedź średniowieczno-renesansowe polskie miasto tropem dokumentalnego filmu odkrywającego niektóre jego tajemnice, którego narratorem jest poeta Adam Zagajewski – pisze Eduardo Lago. Dziennikarz EL PAÍS gościł w Krakowie podczas zeszłorocznej edycji Festiwalu Conrada.

Mer Lwowa Andrij Sadowy: Bez Lwowa nie byłoby rewolucji

"Proponuję wszystkim naszym polskim kolegom popierać Ukrainę. Partie i politycy się zmieniają, ale Ukraińcy pozostają. My na zawsze będziemy waszymi sąsiadami, będziemy bratnim narodem" - zachęcał w rozmowie z Dziennikiem Mer Lwowa Andrij Sadowy.

POLECAMY
POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie