Media zagraniczne

Kraków wyróżniony przez prestiżowy magazyn!

Kraków znalazł się na 7. miejscu rankingu „Najlepszych miast na świecie na 2015”. Ranking został przygotowany przez prestiżowy magazyn podróżniczy Travel + Leisure.

Eurozaradny Kraków w telewizji chorwackiej

Centrum Kongresowe ICE Kraków, MOCAK, udogodnienia dla niepełnosprawnych, modernizacja infrastruktury tramwajowej oraz wymiana pieców – m.in te projekty unijne realizowane w Krakowie pojawiły się w telewizji chorwackiej jako przykłady skuteczności naszego miasta w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

BuzzFeed: Kraków najbardziej niedocenionym miejscem na świecie

Użytkownicy popularnego amerykańskiego serwisu BuzzFeed uznali Kraków za "najbardziej niedocenione miejsce na świecie". Internauci podkreślali niezwykłą atmosferę Krakowa, jego bogactwo kulturowe i ofertę turystyczną zachwycając się przy tym jak niezwykle przyjazne i bezpieczne jest nasze miasto.

Kraków jest cool! – mówią młodzi Niemcy

Niemiecka dziennikarka Lucia Hodinka przeprowadziła na antenie radia WDR krótkie wywiady z młodymi ludźmi, pytając ich o atrakcyjne miasta. Okazuje się, że Kraków i Warszawa są naprawdę „cool" dla młodych Niemców! Czy mogą one zastąpić pod tym względem Berlin, który powoli przestaje być atrakcyjny dla hipsterów?

Irlandzka telewizja kręci w Krakowie

W Krakowie i Małopolsce trwają zdjęcia do irlandzkiego programu telewizyjnego pod nazwą GETAWAYS. Program realizowany jest przez firmę Waddell Media dla irlandzkiej telewizji BBC One i RTE One i przedstawia najlepsze destynacje turystyczne, z którymi Irlandia ma bezpośrednie połączenie lotnicze. To już 6. sezon programu. Emisja programu, w którym zagra Kraków i Małopolska jeszcze w tym roku, a produkcję wspiera Krakow Film Commission.

EL PAIS o Widoku Krakowa

Odwiedź średniowieczno-renesansowe polskie miasto tropem dokumentalnego filmu odkrywającego niektóre jego tajemnice, którego narratorem jest poeta Adam Zagajewski – pisze Eduardo Lago. Dziennikarz EL PAÍS gościł w Krakowie podczas zeszłorocznej edycji Festiwalu Conrada.

Mer Lwowa Andrij Sadowy: Bez Lwowa nie byłoby rewolucji

"Proponuję wszystkim naszym polskim kolegom popierać Ukrainę. Partie i politycy się zmieniają, ale Ukraińcy pozostają. My na zawsze będziemy waszymi sąsiadami, będziemy bratnim narodem" - zachęcał w rozmowie z Dziennikiem Mer Lwowa Andrij Sadowy.

Chór Psalmodia święci triumfy w Norymberdze

W okresie adwentu chór "Psalmodia" z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie odbył podróż koncertową po kilku krajach Europy Środkowej i prezentował program związany ze świętami Bożego Narodzenia. Wyjazd ten wsparło polskie Ministerstwo Kultury i Sztuki, a swoim patronatem objął między innymi Prezydent Miasta Krakowa. Na trasie tournee koncertowego, które odbywa się w dniach od 15 do 21 grudnia 2013 r., znalazły się Brno, Praga, Norymberga, Monachium, Wiedeń i Salzburg.

Global Tenant entuzjastycznie o 19. Kongresie Międzynarodowej Unii Lokatorów

Global Tenant, kwartalnik wydawany przez Międzynarodową Unię Lokatorów (UIT) – organizatora 19. światowego kongresu Unii, który odbył się w Krakowie w dniach 25-27 października 2013 r., opublikował relację z organizacji wydarzenia i opisał najważniejsze wystąpienia uczestników.

Sukces spektaklu Teatru Groteska na festiwalu w Moskwie

Podczas rosyjskiego tournee, trwającego od 10 do 15 października 2013 r. Teatr Groteska wystawił spektakl "Hommage a Chagall" w reż. Adolfa Weltschka. Prezentacja odbyła się w ramach 7. Międzynarodowego Festiwalu Lalkowego im. Siergieja Obrazcowa w Rosji.

POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie