Media zagraniczne

Głosujmy i znokautujmy konkurencję!

Mistrzostwa Europy Muaythai, które odbyły się w naszym mieście we wrześniu 2014 roku okazały się wielkim sukcesem organizacyjnym. Echem imprezy jest nominacja Krakowa w dwóch kategoriach plebiscytu organizowanego przez Światową Federację Muaythai (IFMA). Zachęcamy do głosowania na nasze miasto na stronie IFMA!

Kraków wyróżniony przez prestiżowy magazyn!

Kraków znalazł się na 7. miejscu rankingu „Najlepszych miast na świecie na 2015”. Ranking został przygotowany przez prestiżowy magazyn podróżniczy Travel + Leisure.

Eurozaradny Kraków w telewizji chorwackiej

Centrum Kongresowe ICE Kraków, MOCAK, udogodnienia dla niepełnosprawnych, modernizacja infrastruktury tramwajowej oraz wymiana pieców – m.in te projekty unijne realizowane w Krakowie pojawiły się w telewizji chorwackiej jako przykłady skuteczności naszego miasta w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

BuzzFeed: Kraków najbardziej niedocenionym miejscem na świecie

Użytkownicy popularnego amerykańskiego serwisu BuzzFeed uznali Kraków za "najbardziej niedocenione miejsce na świecie". Internauci podkreślali niezwykłą atmosferę Krakowa, jego bogactwo kulturowe i ofertę turystyczną zachwycając się przy tym jak niezwykle przyjazne i bezpieczne jest nasze miasto.

Kraków jest cool! – mówią młodzi Niemcy

Niemiecka dziennikarka Lucia Hodinka przeprowadziła na antenie radia WDR krótkie wywiady z młodymi ludźmi, pytając ich o atrakcyjne miasta. Okazuje się, że Kraków i Warszawa są naprawdę „cool" dla młodych Niemców! Czy mogą one zastąpić pod tym względem Berlin, który powoli przestaje być atrakcyjny dla hipsterów?

Irlandzka telewizja kręci w Krakowie

W Krakowie i Małopolsce trwają zdjęcia do irlandzkiego programu telewizyjnego pod nazwą GETAWAYS. Program realizowany jest przez firmę Waddell Media dla irlandzkiej telewizji BBC One i RTE One i przedstawia najlepsze destynacje turystyczne, z którymi Irlandia ma bezpośrednie połączenie lotnicze. To już 6. sezon programu. Emisja programu, w którym zagra Kraków i Małopolska jeszcze w tym roku, a produkcję wspiera Krakow Film Commission.

EL PAIS o Widoku Krakowa

Odwiedź średniowieczno-renesansowe polskie miasto tropem dokumentalnego filmu odkrywającego niektóre jego tajemnice, którego narratorem jest poeta Adam Zagajewski – pisze Eduardo Lago. Dziennikarz EL PAÍS gościł w Krakowie podczas zeszłorocznej edycji Festiwalu Conrada.

Mer Lwowa Andrij Sadowy: Bez Lwowa nie byłoby rewolucji

"Proponuję wszystkim naszym polskim kolegom popierać Ukrainę. Partie i politycy się zmieniają, ale Ukraińcy pozostają. My na zawsze będziemy waszymi sąsiadami, będziemy bratnim narodem" - zachęcał w rozmowie z Dziennikiem Mer Lwowa Andrij Sadowy.

Chór Psalmodia święci triumfy w Norymberdze

W okresie adwentu chór "Psalmodia" z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie odbył podróż koncertową po kilku krajach Europy Środkowej i prezentował program związany ze świętami Bożego Narodzenia. Wyjazd ten wsparło polskie Ministerstwo Kultury i Sztuki, a swoim patronatem objął między innymi Prezydent Miasta Krakowa. Na trasie tournee koncertowego, które odbywa się w dniach od 15 do 21 grudnia 2013 r., znalazły się Brno, Praga, Norymberga, Monachium, Wiedeń i Salzburg.

Global Tenant entuzjastycznie o 19. Kongresie Międzynarodowej Unii Lokatorów

Global Tenant, kwartalnik wydawany przez Międzynarodową Unię Lokatorów (UIT) – organizatora 19. światowego kongresu Unii, który odbył się w Krakowie w dniach 25-27 października 2013 r., opublikował relację z organizacji wydarzenia i opisał najważniejsze wystąpienia uczestników.

POLECAMY
POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie