Media zagraniczne

Sukces spektaklu Teatru Groteska na festiwalu w Moskwie

Podczas rosyjskiego tournee, trwającego od 10 do 15 października 2013 r. Teatr Groteska wystawił spektakl "Hommage a Chagall" w reż. Adolfa Weltschka. Prezentacja odbyła się w ramach 7. Międzynarodowego Festiwalu Lalkowego im. Siergieja Obrazcowa w Rosji.

Honoris Gratia dla Janusza Hoppe ciepło komentowane w niemieckiej prasie

Wyróżnienie Janusza Hoppe z Wydziału Młodzieży i Pomocy Społecznej Urzędu Miasta Frankfurtu nad Menem odznaką „Honoris Gratia” w dniu 10 września 2013 r. zostało odnotowane w środkach masowego przekazu we Frankfurcie nad Menem. Spośród kilku materiałów prasowych wybraliśmy te, które ukazały się w dwóch największych gazetach we Frankfurcie – „Frankfurter Allgemeine Zeitung” i „Frankfurter Rundschau”. Zamieszczamy oryginały tych tekstów w języku niemieckim i ich tłumaczenia na język polski.

 

Wizyta Nadbumistrza Feldmanna - żywy odzew w niemieckich mediach

Po wizycie Nadburmistrza Frankfurtu nad Menem Petera Feldmanna wraz z delegacją w Krakowie w dniach 2 – 4.09. 2013 r. a także w trakcie jej trwania w prasie frankfurckiej ukazało się szereg publikacji na temat jej przebiegu oraz intencji przyświecających jej zorganizowaniu. Publikujemy artykuły dziennikarzy, którzy bezpośrednio uczestniczyli w programie wizyty – Güntera Murra z „Frankfurtem Neue Presse”, Nicole Brevoord z „Journal Frankfurt” i Jana Opielki z „Frankfurter Rundschau”.

"Eine intensive Partnerschaft", tłumaczenie

"Nur die Sprache setzt Grenzen", tłumaczenie

"OB Feldmann in Krakau: Weiteres Standbein für die Partnerschaft", tłumaczenie

"Feldmann lud zum Speeddating im Dienste der Wissenschaft", tłumaczenie

"Frankfurt wirbt in Krakau um Studenten" , tłumaczenieTureckie media zapraszają do Krakowa

ATLAS - turecki magazyn turystyczny - poświęcił specjalne wakacyjne wydanie, by przedstawić czytelnikom Kraków i jego atrakcje.

Norwegowie wybierają Kraków!

„Największy europejski rynek średniowieczny, śmiesznie niskie ceny i intensywne życie nocne!" – tak Kraków jest opisywany na łamach norweskiej gazety „Udresfeabifen".

Kraków na antenie France 3

Firma produkcyjna Anaprod realizuje w Krakowie odcinek programu z cyklu Le Grand Tour poświęcony renesansowej Europie. 12 czerwca o godz. 20.35 pokaże go francuska telewizja publiczna France 3. Realizację zdjęć wspiera Krakow Film Commission.

Kulinarny Kraków w BBC Travel

Kerry Christiani, uznana angielska podróżniczka, autorka ponad 20 książek, dla BBC Travel szczegółowo opisała krakowska ofertę gastronomiczną.

Transatlantyckie inspiracje Krakowem – Amerykanie o Festiwalu Kultury Żydowskiej

Sława Krakowa, a dokładniej krakowskiego Kazimierza, rozprzestrzenia się nie tylko w Europie. Dowód na to znaleźć można na stronie Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku.

Leipziger Volkszeitung o wystawie Cracovia 3D

Przygotowana przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa i otwarta w Lipsku 12 lutego 2013 r. wystawa "Cracovia 3D" natychmiast zdobyła rozgłos w lokalnych mediach. Zapraszamy do lektury artykułu autorstwa Matthiasa Orbecka, który się ukazał w gazecie „Leipziger Volkszeitung".

Kraków liderem w dziedzinie outsourcingu

Są kolejne dowody na to, że Kraków jest niekwestionowanym liderem w dziedzinie outsourcingu i doskonałym miejscem do lokalizacji usług około biznesowych. 7 lutego stolica Małopolski otrzymała tytuł „Najlepszego Miasta Dekady” w zakresie działań na rzecz rozwoju nowoczesnych usług. Kraków znalazł się  w też w ścisłej czołówce najnowszego, prestiżowego rankingu „Tholons Top 100 2013”, oceniającego atrakcyjność regionów dla inwestycji w usługach biznesowych.

POLECAMY
POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie