Media zagraniczne

Irlandzka telewizja kręci w Krakowie

W Krakowie i Małopolsce trwają zdjęcia do irlandzkiego programu telewizyjnego pod nazwą GETAWAYS. Program realizowany jest przez firmę Waddell Media dla irlandzkiej telewizji BBC One i RTE One i przedstawia najlepsze destynacje turystyczne, z którymi Irlandia ma bezpośrednie połączenie lotnicze. To już 6. sezon programu. Emisja programu, w którym zagra Kraków i Małopolska jeszcze w tym roku, a produkcję wspiera Krakow Film Commission.

EL PAIS o Widoku Krakowa

Odwiedź średniowieczno-renesansowe polskie miasto tropem dokumentalnego filmu odkrywającego niektóre jego tajemnice, którego narratorem jest poeta Adam Zagajewski – pisze Eduardo Lago. Dziennikarz EL PAÍS gościł w Krakowie podczas zeszłorocznej edycji Festiwalu Conrada.

Mer Lwowa Andrij Sadowy: Bez Lwowa nie byłoby rewolucji

"Proponuję wszystkim naszym polskim kolegom popierać Ukrainę. Partie i politycy się zmieniają, ale Ukraińcy pozostają. My na zawsze będziemy waszymi sąsiadami, będziemy bratnim narodem" - zachęcał w rozmowie z Dziennikiem Mer Lwowa Andrij Sadowy.

Chór Psalmodia święci triumfy w Norymberdze

W okresie adwentu chór "Psalmodia" z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie odbył podróż koncertową po kilku krajach Europy Środkowej i prezentował program związany ze świętami Bożego Narodzenia. Wyjazd ten wsparło polskie Ministerstwo Kultury i Sztuki, a swoim patronatem objął między innymi Prezydent Miasta Krakowa. Na trasie tournee koncertowego, które odbywa się w dniach od 15 do 21 grudnia 2013 r., znalazły się Brno, Praga, Norymberga, Monachium, Wiedeń i Salzburg.

Global Tenant entuzjastycznie o 19. Kongresie Międzynarodowej Unii Lokatorów

Global Tenant, kwartalnik wydawany przez Międzynarodową Unię Lokatorów (UIT) – organizatora 19. światowego kongresu Unii, który odbył się w Krakowie w dniach 25-27 października 2013 r., opublikował relację z organizacji wydarzenia i opisał najważniejsze wystąpienia uczestników.

Sukces spektaklu Teatru Groteska na festiwalu w Moskwie

Podczas rosyjskiego tournee, trwającego od 10 do 15 października 2013 r. Teatr Groteska wystawił spektakl "Hommage a Chagall" w reż. Adolfa Weltschka. Prezentacja odbyła się w ramach 7. Międzynarodowego Festiwalu Lalkowego im. Siergieja Obrazcowa w Rosji.

Honoris Gratia dla Janusza Hoppe ciepło komentowane w niemieckiej prasie

Wyróżnienie Janusza Hoppe z Wydziału Młodzieży i Pomocy Społecznej Urzędu Miasta Frankfurtu nad Menem odznaką „Honoris Gratia” w dniu 10 września 2013 r. zostało odnotowane w środkach masowego przekazu we Frankfurcie nad Menem. Spośród kilku materiałów prasowych wybraliśmy te, które ukazały się w dwóch największych gazetach we Frankfurcie – „Frankfurter Allgemeine Zeitung” i „Frankfurter Rundschau”. Zamieszczamy oryginały tych tekstów w języku niemieckim i ich tłumaczenia na język polski.

 

Wizyta Nadbumistrza Feldmanna - żywy odzew w niemieckich mediach

Po wizycie Nadburmistrza Frankfurtu nad Menem Petera Feldmanna wraz z delegacją w Krakowie w dniach 2 – 4.09. 2013 r. a także w trakcie jej trwania w prasie frankfurckiej ukazało się szereg publikacji na temat jej przebiegu oraz intencji przyświecających jej zorganizowaniu. Publikujemy artykuły dziennikarzy, którzy bezpośrednio uczestniczyli w programie wizyty – Güntera Murra z „Frankfurtem Neue Presse”, Nicole Brevoord z „Journal Frankfurt” i Jana Opielki z „Frankfurter Rundschau”.

"Eine intensive Partnerschaft", tłumaczenie

"Nur die Sprache setzt Grenzen", tłumaczenie

"OB Feldmann in Krakau: Weiteres Standbein für die Partnerschaft", tłumaczenie

"Feldmann lud zum Speeddating im Dienste der Wissenschaft", tłumaczenie

"Frankfurt wirbt in Krakau um Studenten" , tłumaczenieTureckie media zapraszają do Krakowa

ATLAS - turecki magazyn turystyczny - poświęcił specjalne wakacyjne wydanie, by przedstawić czytelnikom Kraków i jego atrakcje.

Norwegowie wybierają Kraków!

„Największy europejski rynek średniowieczny, śmiesznie niskie ceny i intensywne życie nocne!" – tak Kraków jest opisywany na łamach norweskiej gazety „Udresfeabifen".

POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie
POLECAMY