Media zagraniczne

Kraków – czysty i mobilny! Relacja ukraińskiego blogera

Sergey Anashkevitch – ukraiński fotograf i podróżnik, autor popularnego bloga poświęconego turystyce, dzieli się ze swoimi czytelnikami wrażeniami z pobytu w Krakowie. Zaledwie dwudniowa wycieczka do naszego miasta zaowocowała licznymi tematycznymi reportażami. Okazuje się, że na zagranicznych turystach pozytywne wrażenie mogą wywrzeć nie tylko zabytki Krakowa i jego niepowtarzalny klimat, ale także lokalny transport, czy też... system oczyszczania krakowskich ulic!

MOCAK i Muzeum AK ikonami europejskiej architektury?

MOCAK i Muzeum Armii Krajowej to krakowscy kandydaci nominowani do Nagrody im. Miesa van der Rohe dla architektury europejskiej.

Jama Michalika warta odwiedzenia

Krakowska Jama Michalika znalazła się wśród 15 wartych odwiedzenia historycznych kawiarni w Europie według rankingu serwisu dla turystów GlobalGrasshopper. To jedyna kawiarnia z Polski, która znalazła się na liście.

Muzeum Historyczne na liście Diamentów Forbesa

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zostało jako jedyne muzeum w kraju dostrzeżone przez sektor biznesu i umieszczone na liście Diamentów Forbesa - wykazie przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość.

Frankfurcka rozgłośnia Hessischer Rundfunk zachwala turystyczne walory Krakowa

Rozgłośnia radiowa Hessischer Rundfunk we Frankfurcie zamieściła na swojej stronie interentowej artykuł i film prezentujące niemieckim turystom walory naszego miasta.  

Leipziger Volkszietung o wizycie Prezydenta Majchrowskiego w Lipsku

O wizycie Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego w Lipsku, z okazji inauguracji obchodów 40-lecia partnerstwa naszych miast, pisała lokalna prasa.

Kraków wśród 10 najpiękniejszych miast Europy

Kraków należy do 10 najpiękniejszych miast Europy - uznali czytelnicy amerykańskiego pisma podróżniczego "Condé Nast Traveler". W jubileuszowym 25. rankingu najpiękniejszych miast Europy Kraków znalazł się ex aequo z Pragą. Czytelnicy docenili atmosferę i przyjazność miasta.

POLECAMY
POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie