„The Guardian” o polityce antysmogowej Krakowa

Podpisanie przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę ważnej dla Krakowa ustawy antysmogowej odbiło się szerokim echem nie tylko w mediach lokalnych i ogólnopolskich, ale również międzynarodowych. W brytyjskim dzienniku „The Guardian” czytamy o zaciętej walce Krakowa o czyste powietrze oraz o korzyściach, jakie mogą przynieść nowe przepisy.

„The Guardian” o polityce antysmogowej Krakowa
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Jak informuje „The Guardian”, podpisanie przez Prezydenta RP ustawy antysmogowej to duży krok w stronę czystego powietrza w Krakowie i całej Polsce. Nowa ustawa umożliwia m.in. wprowadzenie zakazu palenia węglem w gospodarstwach domowych, z czego, jak zapewnia Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, Kraków zamierza skorzystać. 

W artykule Prezydent Krakowa dodaje również, że dzięki nowej ustawie proces wymiany pieców opalanych węglem na ekologiczne systemy ogrzewania jeszcze przyspieszy. W dalszym ciągu rozbudowywanie będą miejskie sieci ogrzewania centralnego oraz ograniczany będzie ruch drogowy w centrum miasta. 

– Mamy nadzieję, że kolejne samorządy wezmą przykład z Krakowa i będą równie zaciekle walczyć z zanieczyszczeniem powietrza – podkreśla cytowany w artykule Jacek Majchrowski.

Cały tekst autorstwa Arthura Neslena można przeczytać na stronie: www.theguardian.com.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie