Ambasador Peru w Krakowie

W piątek, 6 listopada 2015 r., wizytę Prezydentowi Miasta Krakowa Jackowi Majchrowskiemu złożył J.E. Alberto Salas Barahona, nowo mianowany Ambasador Peru w Polsce. Spotkanie miało charakter zapoznawczy i kurtuazyjny.

Ambasador Peru w Krakowie
Fot. Wiesław Majka

Ambasdor Salas przebywa w Polsce od sierpnia 2015 r., a listy uwierzytelniające złożył Prezydentowi Andrzejowi Dudzie 7 września. Zaledwie kilka tygodni po oficjalnym objęciu stanowiska, Ambasador wyruszył z wizytami gospodarskimi do poszczególnych regionów kraju, rozpoczynając od Małopolski i Krakowa.

Podczas kurtuazyjnego spotkania z Prezydentem Majchrowskim Ambasador zapowiedział liczną grupę swoich rodaków, która odwiedzi Kraków w przyszłym roku podczas Światowych Dni Młodzieży. Omówiono również możliwość rozwinięcia współpracy Krakowa z peruwiańskim Cuzco. Miasto to jest partnerem Krakowa od 1989 r., jednak w związku z dużymi kosztami współpracy wynikającymi z odległości dzielącej miasta, nie udało się wspólnie zrealizować znaczących projektów.

Alberto Salas Barahona urodził się w 1952 r. i jest zawodowym dyplomatą. Na wcześniejszych etapach kariery pracował w ambasadach peruwiańskich we Francji i Austrii, a także reprezentował swój kraj w ONZ i IAEA. W latach 2005-2010 pełnił funkcję Ambasadora Peru w Republice Czeskiej.

Zobacz zdjęcia ze spotkania na OTO FOTOKRONIKA Miasta Krakowa

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie