CNN: Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie wśród 10 najlepszych na świecie!

CNN przygotowało zestawienie 10 najlepszych targów bożonarodzeniowych na świecie. W rankingu, jako jedyne z Polski, znalazły się targi organizowane na Rynku Głównym w Krakowie. "Zwykle w grudniu w Krakowie pada śnieg, co czyni krakowskie targi bardziej magicznymi niż w innych miastach w Europie Zachodniej" - ocenia CNN.

CNN: Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie wśród 10 najlepszych na świecie!
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Krakowskie targi jako jedyne w Polsce znalazły się w międzynarodowym rankingu CNN. Amerykańscy dziennikarze piszą o nich, że są "spełnieniem marzeń o białym Bożym Narodzeniu". Wymieniają też specjalności krakowskich targów: ręcznie malowane bombki choinkowe, przyprawione orzechy i gotowane cukierki. Autorzy zestawienia zaznaczają też, że krakowskie targi są tanie, a wizyta na nich to przyjemniejsza alternatywa niż zatłoczone centra handlowe i zakupy w internecie.

Wśród najlepszych targów bożonarodzeniowych w zestawieniu CNN znalazły się m.in. Gendarmenmarkt w Berlinie, o którym autorzy piszą, że ma najpiękniejsze widoki dzięki swojej lokalizacji (w pobliżu Katedry Niemieckiej, sali koncertowej i Katedry Francuskiej), a także Frankfurt Christmas Market organizowany w Birmingham. W zestawieniu nie mogło zabraknąć też najsłynniejszych targów organizowanych w Wiedniu. 151 straganów, niepowtarzalna atmosfera i ogromne lodowisko w centrum miasta każdego roku przyciągają do stolicy Austrii dziesiątki tysięcy ludzi. W zestawieniu CNN znalazły się też targi w Strasburgu, Montrealu, Pradze, Florencji, Kopenhadze i Brukseli.

Krakowski Rynek Główny nabiera świątecznego klimatu. Od wielu lat jednym z jego elementów są Targi Bożonarodzeniowe, będące doskonałą okazją nie tylko do kupienia świątecznych wyrobów, ale także do wzięcia udziału w licznych wydarzeniach towarzyszących, m.in. Korowodzie Szopek, Pochodzie Mikołajów i wspólnym kolędowaniu. W tym roku targi potrwają od 25 listopada do 26 grudnia, a część stoisk ze świątecznymi produktami pozostanie na Rynku aż do 8 stycznia.

Tradycyjnie w krakowskich Targach Bożonarodzeniowych biorą udział przedstawiciele zagranicznych miast partnerskich. Stoiska ze świątecznymi wyrobami przygotowały miasta Kijów i Lwów.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie