Krakowski Rynek ikoną Polski według zagranicznych turystów

Jeśli jedziesz do Australii, wstąp do opery w Sydney; z Chin nie wyjeżdżaj bez postawienia stopy na wielkim murze, w Norwegii koniecznie przejdź się po fiordzie, we Włoszech zatrzymaj się przy Koloseum, a w Polsce… – zarezerwuj sobie czas na zwiedzenie Rynku Głównego w Krakowie. Mapa stworzona przez serwis Vouchercloud pokazuje ikoniczne miejsca, po jednym na kraj, które każdy podróżnik powinien zobaczyć. Powstała na podstawie ocen turystów z całego świata, zebranych przez portal Tripadvisor.

Krakowski Rynek ikoną Polski według zagranicznych turystów
Fot. Wiesław Majka/UMK

Podróżnikom odwiedzającym Polskę najbardziej zapada w pamięć krakowski Rynek Główny. To sytuuje go na równi z takimi atrakcjami klasy światowej, jak wodospad Niagara, Tadż Mahal, Wielki Mur Chiński, Koloseum, Muzeum d’Orsay.  

Co ciekawe, w obu Amerykach i w Afryce największym zainteresowaniem cieszą się atrakcje przyrodnicze, a w Azji – historyczne i religijne. W Europie natomiast – wszystko zależy od regionu.

Okazuje się, że kraje Europy Środkowej najbardziej zachwycają turystów architekturą i klimatem starych miast w swoich stolicach – Pradze, Bratysławie, Wilnie, Rydze. Także Polska, tyle że wizytówką jest w tym przypadku nie stołeczna starówka, lecz krakowski Rynek Główny.

Zobacz mapę w dużej rozdzielczości.

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie