Muzeum Historyczne na liście Diamentów Forbesa

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zostało jako jedyne muzeum w kraju dostrzeżone przez sektor biznesu i umieszczone na liście Diamentów Forbesa - wykazie przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość.

Muzeum Historyczne na liście Diamentów Forbesa
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Lista Diamentów jest tworzona przez miesięcznik Forbes przy współpracy wywiadowni gospodarczej Bisnode Polska, która opracowuje i przedstawia w oparciu o badania metodologiczne listę firm, które najszybciej zwiększają swoją wartość.

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa jako jedyna instytucja kultury, znalazło się na liście Diamentów Forbesa 2013 w kategorii przedsiębiorstw osiągających zysk własny w przedziale od 5 do 50 mln zł rocznie i znalazło się na 34 miejscu w Małopolsce i 389 miejscu w kraju pośród 1228 firm.

Pełna lista firm znajduje się pod linkiem http://diamenty.forbes.pl/lista-laureatow-diamentow-forbesa-2013,artykuly,137985,1,4.html, natomiast metodologia badań opisana jest na stronie http://diamenty.forbes.pl/jak-narodzily-sie-diamenty,artykuly,137779,1,1.html.

W 2012 roku w oddziałach MHK zorganizowano 16 wystaw czasowych oraz ponad 50 różnego typu wydarzeń, w tym imprezy promocyjne, edukacyjne, promujące wydawnictwa i wydarzenia towarzyszące wystawom (ta liczba nie obejmuje lekcji muzealnych i warsztatów dla szkół i przedszkoli). Frekwencja w Muzeum w 2012 r. wyniosła 945 812 osób.

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie