Kraków – czysty i mobilny! Relacja ukraińskiego blogera

Sergey Anashkevitch – ukraiński fotograf i podróżnik, autor popularnego bloga poświęconego turystyce, dzieli się ze swoimi czytelnikami wrażeniami z pobytu w Krakowie. Zaledwie dwudniowa wycieczka do naszego miasta zaowocowała licznymi tematycznymi reportażami. Okazuje się, że na zagranicznych turystach pozytywne wrażenie mogą wywrzeć nie tylko zabytki Krakowa i jego niepowtarzalny klimat, ale także lokalny transport, czy też... system oczyszczania krakowskich ulic!

Kraków – czysty i mobilny! Relacja ukraińskiego blogera
Fot. Sergey Anashkevitch

W fotoreportażu „Jak się sprząta śmieci w Krakowie" (Как убирают мусор в Кракове) zamieszczonym na stronie aquatek-filips.livejournal.com, dziennikarz, który miał okazję uczestniczyć w zabawie sylwestrowej zorganizowanej na krakowskim Rynku Głównym, nie może wyjść z podziwu nad organizacją krakowskich służb komunalnych, których sprawne i szybkie działania doprowadzają miasto do idealnego porządku jeszcze przed pierwszym świtem 2013 roku:

Zobaczyć praktycznie idealną czystość ulic i placów, które jeszcze kilka godzin temu były niemalże zasypane tłuczonym szkłem, butelkami po napojach alkoholowych i innymi śmieciami, było dla mnie prawdziwym zaskoczeniem. A wszystko to jeszcze przed wschodem słońca 1 stycznia... Jak udało im się to zrobić? Okazuje się, że nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Urząd Miasta nie korzysta w tym zakresie z usług sił nadprzyrodzonych, zwyczajnie jedna ze służb fachowo wykonuje swoją pracę. Jak to się mówi – byle były chęci!"

Reporter śledzi kilkugodzinny proces sprzątania centrum Krakowa, opatrując swoje entuzjastyczne komentarze bogatą dokumentacją fotograficzną. „Poranek 1 stycznia 2013 r. Mieszkańcy miasta i licznie odwiedzający Kraków turyści mogą spacerować po jego czystych ulicach, pełni pozytywnych emocji, którymi mogą się dzielić z innymi w swoich fotoreportażach... Nie wiem, czego brakuje naszym urzędnikom i władzom aby uczynić swoje miasta równie czystymi. Pewnie banalnych chęci i umiejętności" – konkluduje Anashkevitch.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu!

Równie pochlebna dla naszego miasta jest relacja blogera na temat krakowskiej infrastruktury transportowej. Zobacz reportaż „Transport publiczny w Krakowie"

Inne fotoreportaże o naszym mieście na stronie aquatek-filips.livejournal.com:

Krakowski świt

Kraków nocą

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie