Wizyta delegacji Mediolanu

W poniedziałek, 24 marca 2014 r. delegacja władz Mediolanu, składająca się z  Zastępców Prezydenta Miasta Ady Lucii de Cesaris i Franco d'Alfonso oraz radnych złożyła wizytę w Urzędzie Miasta Krakowa.

Wizyta delegacji Mediolanu
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Gości powitał Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Tadeusz Matusz.  W spotkaniu wzięli także udział Konsul Honorowa Republiki Włoskiej w Krakowie Anna Boczar-Trzeciak oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Sławomir Pietrzyk i. Spotkanie miało charakter kurtuazyjny.

Głównym powodem przyjazdu Włochów do Polski była chęć zwiedzenia Krakowa i Muzeum Auschwitz. Goście bardzo pozytywnie wyrażali się na temat naszego miasta, zwłaszcza jego organizacji, transportu i czystości panującej w centrum historycznym. Interesowała ich struktura administracyjna Krakowa, podział zadań i kompetencji między Radą Miasta a prezydentem. Pani Konsul zaapelowała o podtrzymanie wzajemnych kontaktów miast, które w ostatnich latach nie były zbyt intensywne. Być może okazją do aktywizacji tych relacji będzie wystawa EXPO 2015 w Mediolanie, podczas której – jak stwierdzili goście Mediolanu – nie może zabraknąć krakowskich wystawców.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie