Międzynarodowe konferencje w Krakowie

Między archeologią i informatyką. Konferencja CAA International

Od 23 do 27 kwietnia 2019 r. Kraków będzie gospodarzem dorocznej, międzynarodowej konferencji CAA 2019 integrującej archeologów, matematyków i informatyków z całego świata. Konferencja „Computer Applications and Quantitative Methods in Archaeology” jest współorganizowana przez Instytut Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i CAA Poland. Odbędzie się ona w Auditorium Maximum UJ.   

Rozmawiali o zrównoważonym rozwoju turystyki w Europie

Wymiany wiedzy, informacji i dobrych praktyk – od 6 do 8 lutego w Pałacu Krzysztofory odbywała się konferencja „Managing Sustainable Tourism Growth in Europe” podczas, której organizatorzy debatowali na temat wypracowania strategii i rozwiązań na rzecz zrównoważonego rozwoju turystyki w Europie.

Międzynarodowa konferencja Biblioteki Kraków

Bibliotekarze i reprezentanci środowisk działających na rzecz osób z niepełnosprawnością z Polski i zagranicy spotkali się podczas kolejnej międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez Bibliotekę Kraków we współpracy z Kancelarią Prezydenta Miasta Krakowa oraz Wydziałem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ruszyła rejestracja na IV Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC 2018

Ruszyła rejestracja na IV Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC 2018, które odbędzie się 8-9 października w Krakowie. CYBERSEC to jedna z najważniejszych w Europie konferencji poświęconych tematyce cyberbezpieczeństwa. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Kościuszki.

O mikrokrążeniu i hemoreologii w Krakowie

Międzynarodowa konferencja trzech światowych towarzystw naukowych: European Society for Clinical Hemorheology and Microcirculation, International Society for Clinical Hemorheology i International Society of Biorheology odbędzie się w Auditorium Maximum UJ przy ul. Krupniczej 33 w dniach 2-6 lipca 2018 r.

Kraków gospodarzem IV Europejskiego Kongresu Samorządów!

Samorząd strategią dla przyszłości – to hasło IV Europejskiego Kongresu Samorządów, który odbędzie się w Krakowie w dniach 26-27 kwietnia w Centrum Kongresowym ICE Kraków. IV EKS to kilkadziesiąt wydarzeń – paneli, bloków programowych, wykładów, prezentacji, warsztatów – podzielonych na siedem ścieżek tematycznych.

Europejski Kongres Informacji Renowacyjnej

Już po raz 17. w Krakowie odbył się Europejski Kongres Informacji Renowacyjnej – jedna z najbardziej prestiżowych imprez w tej branży w Polsce. Od 19 do 20 marca w sali obrad Rady Miasta Krakowa spotykali się eksperci: konserwatorzy zabytków, historycy oraz firmy specjalizujące się w realizacjach renowacji.

ICE Kraków ponownie z Meetings Star Award

24 stycznia w stolicy Słowenii, Ljulbjanie, podczas targów branżowych CONVENTA 2018 rozstrzygnięto konkurs Meetings Star Award. Centrum Kongresowe ICE Kraków zajęło w tym roku 2. miejsce w kategorii „Centra konferencyjne”, uzyskując wynik 4.90 w pięciostopniowej skali. Pierwsze miejsce zdobyło Austria Center Vienna z wynikiem 4.91, wygrywając z ICE Kraków 0.01 pkt.

Międzynarodowa Konferencja Fenomenologiczna „Roman Ingarden and his Times”

W dniach 25-27 października 2018 r. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie będzie gospodarzem Międzynarodowej Konferencji Fenomenologicznej „Roman Ingarden i jego czasy”.

II Krakowski Kongres Turystyki Medycznej

W dniach 12-13 października 2017 r. w naszym mieście po raz drugi odbył się Kongres Turystyki Medycznej, którego celem było wykorzystanie potencjału medycznego w budowie produktów turystycznych.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie