Międzynarodowe konferencje w Krakowie

Międzynarodowa konferencja Biblioteki Kraków

Bibliotekarze i reprezentanci środowisk działających na rzecz osób z niepełnosprawnością z Polski i zagranicy spotkali się podczas kolejnej międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez Bibliotekę Kraków we współpracy z Kancelarią Prezydenta Miasta Krakowa oraz Wydziałem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ruszyła rejestracja na IV Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC 2018

Ruszyła rejestracja na IV Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC 2018, które odbędzie się 8-9 października w Krakowie. CYBERSEC to jedna z najważniejszych w Europie konferencji poświęconych tematyce cyberbezpieczeństwa. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Kościuszki.

O mikrokrążeniu i hemoreologii w Krakowie

Międzynarodowa konferencja trzech światowych towarzystw naukowych: European Society for Clinical Hemorheology and Microcirculation, International Society for Clinical Hemorheology i International Society of Biorheology odbędzie się w Auditorium Maximum UJ przy ul. Krupniczej 33 w dniach 2-6 lipca 2018 r.

Kraków gospodarzem IV Europejskiego Kongresu Samorządów!

Samorząd strategią dla przyszłości – to hasło IV Europejskiego Kongresu Samorządów, który odbędzie się w Krakowie w dniach 26-27 kwietnia w Centrum Kongresowym ICE Kraków. IV EKS to kilkadziesiąt wydarzeń – paneli, bloków programowych, wykładów, prezentacji, warsztatów – podzielonych na siedem ścieżek tematycznych.

Europejski Kongres Informacji Renowacyjnej

Już po raz 17. w Krakowie odbył się Europejski Kongres Informacji Renowacyjnej – jedna z najbardziej prestiżowych imprez w tej branży w Polsce. Od 19 do 20 marca w sali obrad Rady Miasta Krakowa spotykali się eksperci: konserwatorzy zabytków, historycy oraz firmy specjalizujące się w realizacjach renowacji.

ICE Kraków ponownie z Meetings Star Award

24 stycznia w stolicy Słowenii, Ljulbjanie, podczas targów branżowych CONVENTA 2018 rozstrzygnięto konkurs Meetings Star Award. Centrum Kongresowe ICE Kraków zajęło w tym roku 2. miejsce w kategorii „Centra konferencyjne”, uzyskując wynik 4.90 w pięciostopniowej skali. Pierwsze miejsce zdobyło Austria Center Vienna z wynikiem 4.91, wygrywając z ICE Kraków 0.01 pkt.

Międzynarodowa Konferencja Fenomenologiczna „Roman Ingarden and his Times”

W dniach 25-27 października 2018 r. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie będzie gospodarzem Międzynarodowej Konferencji Fenomenologicznej „Roman Ingarden i jego czasy”.

II Krakowski Kongres Turystyki Medycznej

W dniach 12-13 października 2017 r. w naszym mieście po raz drugi odbył się Kongres Turystyki Medycznej, którego celem było wykorzystanie potencjału medycznego w budowie produktów turystycznych.

Seminarium „Bezpieczne place zabaw”

19 września 2017 r. Biuro Radcy Handlowego Ambasady Szwecji (Business Sweden) we współpracy ze szwedzkim partnerem HAGS Poland oraz w partnerstwie z miastem Kraków zorganizowało w Krakowie seminarium na temat bezpiecznych placów zabaw. Seminarium odbyło się w hotelu Radisson Blu.

Maraton światowego dziedzictwa w Krakowie

Tegoroczna, 41. sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO odbyła się w Centrum Kongresowym ICE Kraków w dniach 2–12 lipca. Polska po raz drugi w historii została członkiem Komitetu, lecz pierwszy raz dostąpiła zaszczytu bycia państwem-gospodarzem sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa, który jest głównym organem wykonawczym Konwencji UNESCO – Organizacji Narodów Zjednoczonych dla Wychowania, Nauki i Kultury.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie