Międzynarodowe konferencje w Krakowie

Seminarium „Bezpieczne place zabaw”

19 września 2017 r. Biuro Radcy Handlowego Ambasady Szwecji (Business Sweden) we współpracy ze szwedzkim partnerem HAGS Poland oraz w partnerstwie z miastem Kraków zorganizowało w Krakowie seminarium na temat bezpiecznych placów zabaw. Seminarium odbyło się w hotelu Radisson Blu.

Maraton światowego dziedzictwa w Krakowie

Tegoroczna, 41. sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO odbyła się w Centrum Kongresowym ICE Kraków w dniach 2–12 lipca. Polska po raz drugi w historii została członkiem Komitetu, lecz pierwszy raz dostąpiła zaszczytu bycia państwem-gospodarzem sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa, który jest głównym organem wykonawczym Konwencji UNESCO – Organizacji Narodów Zjednoczonych dla Wychowania, Nauki i Kultury.

Poeci i  tłumacze z całego świata w magistracie

11 czerwca 2017 r. w Urzędzie Miasta Krakowa odbyło się spotkanie uczestników IV Światowego Kongresu Tłumaczy Literatury Polskiej oraz 6. Festiwalu Miłosza. Gości przywitał Zastępca Prezydenta Krakowa Andrzej Kulig wyrażając wdzięczność za nieoceniony wkład tłumaczy w promowanie polskiej kultury na całym świecie.

Kraków gospodarzem kongresu Impact

Ponad 250 mówców, 5000 uczestników i 1000 spotkań startupów z korporacjami – w dniach od 31 maja do 1 czerwca 2017 r. w Krakowie odbywał się Kongres Impact '17, czyli jedyne wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej poświęcone gospodarce przyszłości.

SMART&GREEN. O zieleni miejskiej w międzynarodowym gronie

Skuteczne zarządzanie zielenią miejską jest ważnym zadaniem władz lokalnych, a zarazem obszarem aktywności obywateli. W celu wymiany doświadczeń w tym zakresie Prezydent Jacek Majchrowski zaprosił zagraniczne miasta partnerskie i organizacje do udziału w międzynarodowym seminarium „SMART&GREEN”. Wydarzenie odbyło się w Krakowie w dniach 22-23 maja 2017 r.

Światowe sławy medycyny przyjechały do Krakowa

Światowej sławy eksperci medycyny ponownie spotkali się w Krakowie, aby przedstawić najnowsze i istotne dla codziennej praktyki lekarskiej trendy. McMaster International Review Course Internal Medicine odbył się w dniach 12-13 maja w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

ASPIRacje na konferencji dla branży biznesu

Jak wpływ na współczesny biznes ma polityka? Co jeszcze przyniesie nam rewolucja technologiczna? Jaka jest rola nowoczesnych usług dla biznesu na globalnym rynku? Jakie miejsce zajmuje na nim Polska? – m.in. na te pytania odpowiadali uczestnicy całodniowej konferencji „THE ASPIRE INDUSTRY SUMMIT”, która odbyła się 9 maja 2017 roku w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Wieczorną galę „ASPIRE 4 ALL” otworzył Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Debata o studentach zagranicznych w Polsce

Umiędzynarodowienia polskich uczelni, rekrutacja studentów z najbardziej obiecujących rynków i zapobieganie aktom ksenofobii i agresji wobec obcokrajowców to niektóre tematy omawiane podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2017”, organizowanej w ramach programu „Study in Poland” w dniach 27-28 lutego 2017 r. przez KRASP, Uniwersytet Jagielloński, Urząd Miasta Krakowa i Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.

Kraków miastem otwartym - konferencja w magistracie

Trzy dni, debaty eksperckie, inspirujące dyskusje i liczne wydarzenia kulturalne – to w największym skrócie program konferencji „Otwarty Kraków”, która rozpoczęła się w czwartek, 23 lutego w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa.

O zanieczyszczeniach polami elektromagnetycznymi podczas Międzynarodowego Forum Ochrony Środowiska

Bez dostępu do informacji nie możemy ani zwalczać zagrożeń, ani ich unikać - powiedział Jacek Majchrowski Prezydenta Krakowa podczas inauguracji „Międzynarodowego Forum Ochrony Środowiska przed zanieczyszczeniem polami elektromagnetycznymi. Prawo mieszkańca do informacji”. Forum odbyło się w krakowskim magistracie 5 grudnia 2016 r.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie