Międzynarodowe konferencje w Krakowie

Europejscy motocykliści znowu obradują w Krakowie

Od 3 do 6 lipca w Krakowie odbywa się XX Kongres FIM Europa – organizacji zrzeszającej aktualnie federacje motocyklowe z 47 krajów naszego kontynentu. Wydarzenie odbywa się w Polsce po raz drugi, co stanowi wyjątek w dotychczasowej historii kongresów, a gospodarzem obu edycji (w 2000 i 2014 r.) r. był Kraków, co świadczy o wyjątkowym uznaniu władz FIM.

Wystartowała 13. Letnia Szkoła Wyszehradzka

Letnia Szkoła Wyszehradzka to dwutygodniowy cykl szkoleń dla młodych ludzi z krajów Grupy Wyszehradzkiej i Europy Wschodniej realizowany przez Stowarzyszenie Willa Decjusza corocznie od 2002 roku. Tegoroczna edycja projektu odbywa się już po raz trzynasty w dniach 29 czerwca – 12 lipca. Celem projektu jest pogłębienie wiedzy na temat wyzwań regionalnych i globalnych, likwidacja wzajemnych stereotypów, budowanie więzi i przyjacielskich kontaktów.

Kraków na IMEX 2014

22 maja dobiegły końca Międzynarodowe Targi Turystyki Biznesowej IMEX 2014. Tegoroczna edycja była wyjątkowo owocna dla Krakow Convention Bureau. Ponad 40 spotkań i rozmów przeprowadzonych z organizatorami spotkań (hostem buyers) z całego świata z pewnością zaowocuje organizacją kongresów i konferencji w naszym mieście.

O historii Polski w międzynarodowym gronie

Po raz dwunasty pod Wawelem historycy i wydawcy z całego świata odbyli debatę o polskiej historii i jej przedstawieniach w anglosaskich podręcznikach akademickich. Od 14 do 17 czerwca 2014 r. w Krakowie odbywała się Konferencja „Przywracanie zapomnianej historii", której inicjatorem jest prof. Andrzej Kamiński z Georgetown University w Waszyngtonie.

Muszkieterowie pod Wawelem

W środę, 11 czerwca, w Krakowie odbył się Kongres Grupy Muszkieterów czyli największego zrzeszenia niezależnych przedsiębiorców w Europie. W otwarciu spotkania udział wziął Prezydent Jacek Majchrowski.

Polsko-Cypryjskie Forum Biznesowe

„Cypr jako międzynarodowe centrum usług i biznesu" to hasło przewodnie Polsko-Cypryjskiego Forum Biznesu, które odyło się w Krakowie w środę, 11 czerwca 2014 r. W naszym mieście gości powitał Prezydent Jacek Majchrowski.

Narody i stereotypy 25 lat później

Dyskusje na temat stereotypów – narodowych, etnicznych, religijnych, ksenofobii, międzykulturowego dialogu i tożsamości, w obliczu globalizacji, migracji, zanikania granic, ale też pojawiania się nowych barier – to tematy poruszane podczas międzynarodowej konferencji „Narody i stereotypy 25 lat później. Nowe granice, nowe horyzonty", która odbyła się w dniach 4-6 czerwca w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie.

Europejscy prawnicy w krakowskim magistracie

5 czerwca 2014 r. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z uczestnikami konferencji „Pracodawca i pracownik w Unii Europejskiej. Wyzwania i szanse. Profesjonalizm i sukces prawnika w nowoczesnym świecie".

Praca dziś i jutro, szanse i zagrożenia

Ministrowie, ambasadorowie i goście z sześciu krajów reprezentujących trzy kontynenty wezmą udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Uniwersalizm pracy ludzkiej. Współczesne konotacje". Konferencja odbędzie się od 29 do 30 maja. Organizatorem jest Instytut Pracy Socjalnej oraz Instytut Pedagogiki Przedszkolnej i Szkolnej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie.

Organizacja wiedzy w XXI wieku: od historycznych wzorców ku przyszłości

Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z International Society for Knowledge Organization (ISKO) organizuje w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim w dniach 19-22 maja 2014 roku międzynarodową konferencję poświęconą organizacji wiedzy w różnych krajach, dyscyplinach i dziedzinach działalności praktycznej.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie