Między archeologią i informatyką. Konferencja CAA International

Od 23 do 27 kwietnia 2019 r. Kraków będzie gospodarzem dorocznej, międzynarodowej konferencji CAA 2019 integrującej archeologów, matematyków i informatyków z całego świata. Konferencja „Computer Applications and Quantitative Methods in Archaeology” jest współorganizowana przez Instytut Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i CAA Poland. Odbędzie się ona w Auditorium Maximum UJ.   

Między archeologią i informatyką. Konferencja CAA International
Fot. materiały organizatora

CAA International jest organizacją łączącą naukowców z całego świata - archeologów, matematyków i informatyków. Celem CAA jest stworzenie platformy komunikacji umożliwiającej nawiązanie dialogu pomiędzy tymi dyscyplinami, która jest również miejscem prezentacji wyników pracy polowej oraz forum dyskusyjnym.

Podczas corocznej, międzynarodowej konferencji naukowcy będą mieć możliwość prezentacji wyników swojej pracy, której zakres tematyczny obejmuje szereg zagadnień, takich jak: rekonstrukcja 3D, wizualizacja danych w archeologii, metody geofizyczne i GIS.

Celem CAA PL – polskim oddziałem CAA International - jest integracja pomiędzy polskimi archeologami oraz specjalistami z innych dziedzin, wykorzystującymi w swej pracy metody ilościowe i aplikacje komputerowe. Poprzez organizację konferencji, seminariów i warsztatów, organizacja stymuluje i wspiera dyskusję na temat metodyki i metodologii archeologii pomiędzy naukowcami, umożliwiając im przedstawienie rezultatów swoich badań we własnym języku i środowisku.

Konferencja CAA International jest kolejnym prestiżowym wydarzeniem międzynarodowym, którego gospodarzem jest Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

Więcej o konferencji na stronie: caaconference.org

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie