Kraków w Radzie Dyrektorów OWHC

Kraków uzyskał miejsce w Radzie Dyrektorów OWHC, zdobywając zaufanie blisko 100 miast świata. O zaszczytne miejsce w Radzie Dyrektorów prestiżowej Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa OWHC ubiegało się w sumie 16 miast ze wszystkich kontynentów.

 Kraków w Radzie Dyrektorów OWHC
Fot. W. Majka - UMK

Kandydaturę Krakowa prezentowali zastępca prezydenta miasta Krakowa ds. zrównoważonego rozwoju Jerzy Muzyk i pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. kultury Robert Piaskowski.

To potwierdzenie od międzynarodowej społeczności miast dziedzictwa dokonań Krakowa. Wspólny sukces wielu środowisk kultury, przedsiębiorców, środowisk konserwatorskich, instytucji i organizacji pozarządowych. Gości z całego świata przekonała nie tylko gościnność i piękno miasta, ale także śmiała wizja wytyczona nie tylko dla Krakowa, ale i dla OWHC.

Kraków jest jedynym miastem Europy Środkowo-Wschodniej, które uzyskało ten przywilej. To ogromna odpowiedzialność i wielki zaszczyt. W Radzie Dyrektorów zasiadają burmistrzowie miast: Brugia (Belgia), Cusco (Peru), Gyeongju (Korea Południowa), Kraków (Polska), Filadelfia (USA), San Miguel de Allende (Meksyk), Suzhou (Chiny).

Przypomnijmy, że od 2 do 5 czerwca w Krakowie odbywa się 15. Kongres OWHC. Bierze w nim udział ponad 400 delegatów z pięciu kontynentów.

Zobacz zdjęcia z ceremonii ogłoszenia nowych członków Rady Dyrektorów OWHC w OTOFoto Kronice Miasta Krakowa 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie