Prezentacje kulturalne Krakowa za granicą

Współpraca artystyczna Krakowa i Ołomuńca

W ramach współpracy pomiędzy artystami miast– Krakowa i Ołomuńca w Czechach zostały zorganizowane dwie wystawy malarstwa i rzeźby artystów zrzeszonych w zaprzyjaźnionych ze sobą stowarzyszeniach twórczych: Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Krakowskiego i Unii Artystów Plastyków Regionu Ołomunieckiego w Czechach.

Cracovia Danza w Sztokholmie

15 i 16 września 2018 r., podczas odbywających się w Sztokholmie "Dni Polskich w Skansenie", Cracovia Danza przedstawiła szwedzkiej publiczności obraz staropolskiej kultury w spektaklu "Od Acana do Waćpana".

A handful of accepDance. Krakowsko-tyrolski projekt w Innsbrucku

13 kwietnia 2018 r. w znanym centrum kulturalnym „Treibhaus” w austriackim Innsbrucku w ramach wspólnego projektu „A handful of accepDance“ muzycy z Krakowa – Piotr Domagała i Oleg Dyyak – wystąpili z mieszkającymi w Tyrolu Martinem Weselym, Flo Hupfaufem i Andreasem Schifferem.

Ballet de Nations w Niemczech

W dniach 25-29 stycznia 2018 r. Balet Dworski Cracovia Danza wziął udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Dni Muzyki Dawnej”, która odbyła się na Uniwersytecie Muzycznym w Norymberdze. Podczas wizyty w Norymberdze Balet zaprezentował trzykrotnie spektakl Ballet de Nations, a Romana Agnel poprowadziła warsztaty tańców barokowych dla muzyków.

Spotkanie Konsula Honorowego Chorwacji w Krakowie z Prezydent Kolindą Grabar-Kitarović

16 grudnia 2017 r. w urzędzie Prezydenta Republiki Chorwacji Kolindy Grabar-Kitarović miało miejsce miłe wydarzenie z udziałem Konsula Honorowego Chorwacji w Krakowie Pawła Włodarczyka.

Komiks i rewitalizacja. Kraków na Festiwalu Partnerstwa we Lwowie

Od 8-10 września 2017 r. we Lwowie odbywała się szósta edycja Polsko-Ukraińskiego Festiwalu Partnerstwa. Wydarzenie organizowane przez Konsulat Generalny RP we Lwowie we współpracy z władzami tego ukraińskiego miasta i polskimi samorządami prezentowało mieszkańcom Lwowa bogaty potencjał polskich miast. Kraków, jak co roku, przyłączył się do tej polsko-ukraińskiej inicjatywy.

Krakowski Teatr KTO wystąpił na Rynku w Lipsku

Krakowski Teatr KTO, jeden z najbardziej cenionych teatrów ulicznych w Europie, zaprezentował 20 lipca 2017 r. na Rynku w Lipsku spektakl „Peregrinus”. W realizacji projektu uczestniczyli: lipska spółka turystyczna i marketingowa Leipzig Tourismus und Marketing GmbH, Holding Środkowoniemieckich Portów Lotniczych, Instytut Polski w Berlinie – Filia w Lipsku i Referat Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Lipska.

Wystawa „Logika lokalności. Norweski i polski współczesny design” otwarta w Trondheim

6 kwietnia 2017 r. wystawa „Logika lokalności. Norweski i polski współczesny design” została otwarta w Państwowym Muzeum Sztuk Dekoracyjnych i Designu w Trondheim (Nordenfjeldske Kunstindustrimuseum).

Bunkier Sztuki na festiwalu w Teheranie

Galeria Bunkier Sztuki w najbliższych dniach weźmie udział w międzynarodowym festiwalu Limited Access w Teheranie, który potrwa od 7 do 12 kwietnia. Gościem festiwalu będzie Magdalena Ziółkowska, Dyrektorka Galerii, która opowie i zaprezentuje prace wideo artystów którzy wzięli udział w projekcie „Sejsmograf", zorganizowanym w 2016 roku przez Galerię Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, BWA Sokół w Nowym Sączu i BWA Tarnów.

Wystawa prac z kolekcji MOCAK-u w Rzymie

6 grudnia 2016 r. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski zainaugurował wystawę prac z kolekcji MOCAK-u w Narodowym Muzeum Sztuki XXI-ego wieku w Rzymie MAXXI Museo. Prezentowana na przełomie 2016 i 2017 roku, będzie to pierwsza tak duża (ponad 50 obrazów, fotografii, prac wideo i obiektów) i tak wszechstronna wystawa dzieł z kolekcji Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK we Włoszech.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie