Przedstawiciele Krakowa na konferencjach zagranicznych

Kraków na Kongresie w St. Petersburgu

Od 28 do 30 listopada 2018 r. przedstawiciele Krakowa brali udział w VI Międzynarodowym Kongresie „St. Petersburg i Świat Słowiański” – dorocznym przedsięwzięciu nakierowanym na zacieśnianie więzi partnerskich i rozwój współpracy miast i regionów z krajów Europy Wschodniej i Półwyspu Bałkańskiego.

Przedstawiciele Krakowa na Moskiewskim Forum Urbanistycznym

Od 16 do 20 lipca 2018 r., na zaproszenie władz Moskwy, przedstawiciele Krakowa brali udział w Moskiewskim Forum Urbanistycznym. W składzie delegacji znaleźli się Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Elżbieta Koterba oraz Dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta Rafał Kulczycki.

Kraków wśród głównych celów pielgrzymek w Europie

W 2017 roku uwaga katolików na całym świecie skupiła się na Fatimie. W setną rocznicę objawień fatimskich, w maju miasto odwiedził papież Franciszek, a sanktuarium Matki Bożej było celem tysięcy pielgrzymek z całego świata. Obchody roku jubileuszowego symbolicznie zakończył międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej zorganizowany pod auspicjami Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO). Wśród uczestników i prelegentów nie zabrakło reprezentantów Krakowa.

Kraków - USA: nowe otwarcie

Trzy amerykańskie miasta, kilkadziesiąt spotkań, prezentacje i konferencje, wiele ciekawych perspektyw – tak można podsumować misję gospodarczą Krakowa w Stanach Zjednoczonych. Delegacja miejska odwiedziła San Francisco, Denver, Nowy Jork oraz wzięła udział m.in. w gali „Bay Area CIO of the Year Awards” i szczycie „USA-Europe Shared Services Summit & Awards”.

O trójstronnym niemiecko-ukraińsko-polskim partnerstwie we Lwowie

Efektywna współpraca Krakowa z niemieckimi i ukraińskimi miastami była jednym z tematów dyskusji panelowej zorganizowanej w ramach drugiej niemiecko-ukraińskiej konferencji „Wyzwania i synergiczne efekty współpracy w ramach trójstronnego partnerstwa”. Wydarzenie zorganizowane przez niemiecką organizację Engagement Global przy współpracy Urzędu Miasta Lwowa odbyło się we Lwowie w dniach 8-9 czerwca 2017 r.

Eksperci z MPO radzili lwowianom jak organizować gospodarkę odpadami

Opracowanie efektywnej strategii gospodarki odpadami było tematem warsztatów z udziałem polskich partnerów, które odbyły się we Lwowie w piątek, 20 stycznia 2017 r. Na spotkaniach, którym przewodniczył osobiście Mer Miasta Lwowa Andrij Sadowyj Kraków reprezentowali Wiceprezes Zarządu MPO Marek Kabaciński oraz Zastępca Dyrektora MPO ds. Gospodarki Odpadami Rafał Korbut.

Otwarty na świat Kraków prezentował się w St. Petersburgu

30 listopada 2016 r. przedstawiciele Krakowa wzięli udział w IV Międzynarodowym Kongresie „St. Petersburg i Świat Słowiański” – dorocznym przedsięwzięciu „północnej stolicy” Rosji nakierowanym na zacieśnianie więzi partnerskich i rozwój współpracy miast i regionów z krajów Europy Wschodniej i Półwyspu Bałkańskiego.

O krakowsko-niemieckim partnerstwie w Berlinie

Kolejnym wydarzeniem w ramach tegorocznych obchodów jubileuszu 25-lecia polsko-niemieckiego „Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy” była zorganizowana 16 listopada w Berlinie „Polsko-niemiecka konferencja partnerstw samorządowych”.

Kraków na Moskiewskim Forum Urbanistycznym

Eksperci z Urzędu Miasta Krakowa wzięli udział w szóstej edycji Moskiewskiego Forum Urbanistycznego, które odbyło się w stolicy Rosji od 30 czerwca do 3 lipca 2016 r. Tematem przewodnim wydarzenia były technologie sprzyjające dynamicznemu rozwojowi rozrastających się metropolii.

Finał unijnego projektu STARS

Kończy się unijny projekt STARS. W przedsięwzięciach promujących poruszanie się rowerem uczestniczyły 32 krakowskie szkoły. 18 lutego 2016 r. w Brukseli odbyła się Konferencja Finalna projektu. Kraków reprezentowały: Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Gimnazjum nr 16.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie