Prezentacje kulturalne Krakowa za granicą

Kraków i Wrocław gośćmi honorowymi Targów Książki w Paryżu

Jedna z największych prezentacji literatury polskiej za granicą od 15 lat! W dniach 19-23 marca na Salon du livre de Paris, najstarszym i największym wydarzeniu ekspozycyjnym świata frankofońskiego, miasta Kraków i Wrocław, wspólnie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutem Książki, zaakcentują swoją literacką i kulturalną tożsamość.

„Codzienny Kraków” w Bratysławie. Wystawa fotograficzna i oficjalna wizyta

Z okazji 40. rocznicy podpisania Umowy o współpracy pomiędzy Krakowem i Bratysławą nasze miasto prezentowało w stolicy Słowacji swoje niecodzienne piękno. 17 października Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Tadeusz Matusz otworzył w Galerii Miejskiej w Pałacu Prymasowskim wystawę fotograficzną autorstwa Wiesława Majki.

Kraków i Norymberga świętowały 35-lecie współpracy!

Wrzesień w stolicy Frankonii dedykowany był obchodom jubileuszu 35-lecia współpracy Krakowa i Norymbergi. Z tej okazji w dniach 23-24 września do Norymbergi udała się oficjalna delegacja Krakowa na czele z Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Sławomirem Pietrzykiem.

Kraków na Festiwalu Partnerstwa we Lwowie

W piątek, 5 września 2014 r., o godz. 18.00 koncert kwintetu smyczkowego orkiestry Sinfonietta Cracovia zainauguruje trzecią już edycję Polsko-Ukraińskiego „Festiwalu Partnerstwa" we Lwowie.

Do Lubeki lądem i wodą.  Kraków na 34. Międzynarodowych Dniach Hanzy

Gospodarzem tegorocznego Międzynarodowego Zjazdu Nowej Hanzy, który odbył się w dniach 22-25 maja 2014 r., była Lubeka zwana „Królową Hanzy". W zjeździe uczestniczyli przedstawiciele 122 miast hanzeatyckich z 16 krajów Europy – w tym również Kraków. Splendoru zorganizowanej z wielkim rozmachem uroczystości otwarcia 34. Międzynarodowych Dni Hanzy dodała obecność Prezydenta Niemiec Joachima Gaucka.

Przystanek „Kraków” we Lwowie

Nie ma to, jak czekać na autobus na „Przystanku Kraków"! 17 maja 2014 r., z okazji obchodów Dnia Europy we Lwowie, krakowski artysta Artur Wabik wykonał w ukraińskim mieście partnerskim mural zachęcający do odwiedzenia naszego miasta.

Kraków w Ołomuńcu

Wernisaż wystawy „Tajemnice skryte pod ziemią", koncert zespołu jazzmana Tomka Grochota oraz oficjalne rozmowy na temat perspektyw bilateralnej współpracy miast, to główne punkty programu wizyty Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa Tadeusza Matusza w Ołomuńcu (Czechy) w dniach 23-25 kwietnia 2014 r.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie