Komunikat archiwalny

Nieznany Kraków w rumuńskim Cluj

19 października 2015 r. w Cluj Napoca w Rumunii odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej „Nieznany Kraków / Nieznany Cluj". Wydarzenie zorganizowano w najważniejszym ośrodku sztuki w Cluj - Muzeum Sztuki „MUZEUL DE ARTA DIN CLUJ-NAPOCA''.

Nieznany Kraków w rumuńskim Cluj
Fot. Marcin Ryczek

Wystawa pokazuje dwa miasta w wyjątkowy sposób, akcentując ich unikalny charakter i ciekawie artystycznie ujęcia. Zkładają się na nią zarówno prace profesjonalnych fotografów, jak i wybrane fotografie wykonane przez amatorów. Łącznie zaprezentowanych zostało 20 zdjęć z Krakowa i 20 zdjęć z Cluj Napoca. Za dobór artystów reprezentujących Cluje-Napoca odpowiedzialny był ceniony rumuński fotograf i naukowiec Prof. Dorel Gaina. Selekcji prac krakowskich fotografów dokonał Marcin Ryczek – autor profilu Nieznany Kraków (www.facebook.com/NieznanyKrakow82) i rozpoznawalny w Rumunii fotograf (uczestnik m.in. Photo Romania Festival).

W organizację wystawy po stronie rumuńskiej zaangażowały się m.in.: Muzeum Sztuki w Cluj, Centrum Języka i Kultury Polskiej w Cluj, Stowarzyszenie A Multicultural Approach, Uniwersytet Babes-Bolyai, Consiliul Judetean Cluj oraz Uniwersytet Sztuk Pięknych w Cluj. Prace krakowskich fotografów będą promować nasze miasto w Rumunii i zachęcać mieszkańców Cluj-Napoca do odwiedzenia historycznej stolicy Polski. Prezentacja wystawy w Krakowie planowana jest w przyszłym roku.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie