KROKE na IV Festiwalu Partnerstwa we Lwowie

Tradycyjnie w pierwszych dniach września we Lwowie odbył się Polsko-Ukraiński „Festiwal Partnerstwa". Wydarzenie, którego celem jest prezentacja partnerskich polskich miast i województw Lwowa i Obwodu Lwowskiego, zostało zorganizowane z inicjatywy Konsulatu Generalnego RP we Lwowie już po raz czwarty. Podczas tegorocznej edycji nie zabrakło oczywiście krakowskiego akcentu.

KROKE na IV Festiwalu Partnerstwa we Lwowie
Fot. Plakat

Współorganizatorami IV Polsko-Ukraińskiego „Festiwalu Partnerstwa" są Lwowska Państwowa Administracja Obwodowa, Lwowska Rada Obwodowa i Lwowska Rada Miejska. Głównym partnerem kulturalnym części artystycznej festiwalu jest Stowarzyszenie Artystyczne „DZYGA" ze Lwowa. W organizację i promocję wydarzenia, realizowanego w tym roku wspólnie z III Kongresem Kultury Partnerstwa Wschodniego, aktywnie włączyły się polskie samorządy.

Festiwal tradycyjnie był okazją do spotkań przedstawicieli polskich samorządów z władzami Lwowa i Obwodu Lwowskiego. Kulminacja artystycznego wymiaru festiwalu miała miejsce we Lwowie w dniach 4-6 września 2015 r. W tym czasie na Rynku lwowskiej starówki otwarte zostały stoiska promocyjne polskich miast i województw biorących udział w projekcie, zaś na letniej scenie w podwórku Lwowskiego Ratusza wystąpiły polskie i ukraińskie zespoły, m.in. T.LOVE (Warszawa), „Zygi Jazz Band" (Podkarpacie), „Dominika Rusinowska Quartet" (Przemyśl), „Kapela Hanki Wójcik" i „Koláčkovci" (Małopolska), „Lubelska Federacja Bardów" (Lublin) oraz artyści Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. J. Kiepury. Reprezentanci Krakowa – zespół „KROKE" – wystąpili na lwowskim Rynku w sobotę, 5 września. Pozostałe wydarzenia kulturalne odbywały się w dniach 1-11 września 2015 r.

Więcej informacji na: www.lwow.msz.gov.pl, www.dzyga.com

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie