Prezentacje miast zagranicznych w Krakowie

Wielokulturowy Lwów w Krakowie

Wielokulturowość, wieloetniczność, współpraca - to hasła, które w czerwcu współtworzyły kulturalny klimat naszego miasta. 19 i 20 czerwca – w ramach prezentacji Lwowa, mogliśmy się zapoznać z kolorytem i unikalnym charakterem dziedzictwa Krymskich Tatarów. Lwów zaprezentował w Krakowie krymskotatarskie warsztaty i występy kulturalne. We współpracy z Jagiellońskim Uniwersytetem zorganizowano również I Seminarium Lwowsko-Krakowskie.

Weekend z Tbilisi
2015-06-08

12 i 13 czerwca pod Wawelem po raz kolejny gościli charyzmatyczni Gruzini z Tbilisi – stolicy Gruzji i partnerskiego miasta Krakowa. Wstęp na imprezy kulturalne zorganizowane w ramach "Weekendu z Tbilisi" był wolny.

Wizyta Attaché Kulturalnego Ambasady Litwy

Zaplanowana na jesień prezentacja kulturalna Litwy w Krakowie była tematem spotkania Prezydenta Miasta Krakowa z Attaché Kulturalnym Ambasady Litwy w Polsce Rasą Rimickaite. W spotkaniu, które odbyło się w magistracie 3 kwietnia 2015 r. wzięli udział również Zastępca Prezydenta ds. Kultury i Promocji Magdalena Sroka oraz Konsul Honorowy Litwy w Krakowie Jan Widacki.

Szkocki październik w Krakowie

W październiku 2014 r. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i Lord Provost Edynburga Donald Wilson podpisali deklarację o kontynuacji współpracy partnerskiej między miastami. Miesiąc ten był okazją do bliższego zapoznania się ze szkocką kulturą w rozmaitych odsłonach. Miasto Edynburg było także specjalnym gościem Festiwalu Conrada!

Tradycja i sztuka. Sbandieratorzy z Arezzo wystąpili w Krakowie

Wierność szlachetnym tradycjom wojskowym i unikatowe walory artystyczne – oto włoski przepis na wyjątkowe plenerowe widowisko. 29 września (poniedziałek) na krakowskim Rynku Głównym sbandieratorzy z Arezzo zaprezentowali sztukę posługiwania się chorągwią. Z włoskimi artystami w krakowskim magistracie spotkał się Prezydent Jacek Majchrowski.

Azerbejdżan bliżej Krakowa. Wizyta władz Nachczywańskiej Republiki Autonomicznej

W poniedziałek, 16 czerwca 2014 r., Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski przyjął podczas spotkania gabinetowego oficjalną delegację Nachczywańskiej Republiki Autonomicznej. Z okazji jubileuszu 90-lecia NRA w składzie Republiki Azerbejdżanu, goście z dalekiej Nachczywanii przygotowali dla mieszkańców Krakowa atrakcyjną prezentację swojego regionu.

Muzyka Azerbejdżanu. Zapraszamy na wyjątkowy koncert w Operze Krakowskiej

Nazwa klasycznej muzyki Azerbejdżanu – mugam – podobnie jak nazwy instrumentów, na których muzyka ta jest wykonywana - komancza, balaban, tar i nagara – brzmią dla nas egzotycznie i tajemniczo. 16 czerwca 2014 r. muzyki Azerbejdżanu można było posłuchać w Operze Krakowskiej na żywo!

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie