Weekend z Tbilisi

12 i 13 czerwca pod Wawelem po raz kolejny gościli charyzmatyczni Gruzini z Tbilisi – stolicy Gruzji i partnerskiego miasta Krakowa. Wstęp na imprezy kulturalne zorganizowane w ramach "Weekendu z Tbilisi" był wolny.

Weekend z Tbilisi
Fot. Urząd Miasta Tbilisi

O tym, jak łatwo jest zasmakować w gruzińskich klimatach najlepiej przekonać się na własnej skórze! W piątek 12 czerwca 2015 r. o godz. 18.00 odbył się wernisaż fotografii gruzińskiej „The Eight Day". W Galerii Nowohuckiego Centrum Kultury (al. Jana Pawła II 232) zobaczyć można prace m.in. Rezo Kezeli, Yuria Mechitova, Gurama Tsibakhashvili, Nateli Grigalashvili, Tiny Kighuradze, Anny Lordkipanidze i Vakhtanga Khetaguri. Prace dokumentujące życie stolicy Gruzji i jej mieszkańców – zwykłych obywateli, ale też wybitnych postaci. Z kolei o godz. 19.00 w Sali Teatralnej NCK rozpoczął się spektakl „Harira", łączący cechy teatru dramatycznego i baletu nowoczesnego. Dramaturgiczne przedstawienie muzyczne oparto zostało na 21 emocjonalnych pieśniach Dżansunga Kachidze – wybitnego gruzińskiego dyrygenta i kompozytora zmarłego w 2002 r.

Miłośnicy tradycyjnego polifonicznego śpiewu uczestniczyli w koncercie plenerowym, który się odbył na Rynku Głównym w sobotę, 13 czerwca, o godz. 18.30. Podczas koncertu wystąpił jeden z bardziej utytułowanych i znanych na całym świecie gruzińskich zespołów – „Georgian Voices".

Więcej o WSPÓŁPRACY KRAKOWA I TBILISI

Tbilisi plakat

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie