Polsko-Cypryjskie Forum Biznesowe

„Cypr jako międzynarodowe centrum usług i biznesu" to hasło przewodnie Polsko-Cypryjskiego Forum Biznesu, które odyło się w Krakowie w środę, 11 czerwca 2014 r. W naszym mieście gości powitał Prezydent Jacek Majchrowski.

Polsko-Cypryjskie Forum Biznesowe
Fot. Wiesław Majka

To kolejna już edycja polsko-cypryjskiego forum biznesu, po raz pierwszy jednak jego uczestnicy mieli okazję obradować w magicznej atmosferze historycznego Krakowa. Forum współorganizowali: Cypryjskie Ministerstwo Energii, Handlu, Przemysłu i Turystyki, Cypryjska Izba Przemysłowo-Handlowa, Izba Przemysłowo- Handlowa w Krakowie oraz Ambasada Cypru w Warszawie.

Jednodniowa impreza rozpoczęła się cyklem prezentacji przedstawiających rozmaite aspekty prowadzenia działalności gospodarczej na Cyprze, tamtejszego systemu prawnego, podatkowego oraz prawa własności intelektualnej. Po prezentacjach goście mieli okazję przeprowadzić osobiste spotkania w formule B2B.

Otwierając obrady, Ambasador Cypru w Polsce J.E. Andreas Zenonos  podkreśłał że głównym celem forum jest wzmocnienie relacji biznesowych pomiędzy Polską a Cyprem, a zwłaszcza ze środowiskiem biznesowym Krakowa. Szczególnie interesująca dla strony polskiej była możliwość zapoznania się z korzyściami płynącymi z atrakcyjnego systemu podatkowego Cypru.

W składzie misji cypryjskiej znaleźli się specjaliści z takich dziedzin jak: prawo, doradztwo podatkowe, audyt, księgowość, doradztwo biznesowe czy nieruchomości.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie