Ambasador Izraela w Singapurze z wizytą w Krakowie

W połowie września 2014 r. półprywatną wizytę w Krakowie złożyła Ambasador Izraela w Singapurze, J.E. Yael Rubinstein. Korzystając z okazji, w poniedziałek 16 września,  odwiedziła ona krakowski magistrat.

Ambasador Izraela w Singapurze z wizytą w Krakowie
Fot. Wiesław Majka

Spotkanie z Prezydentem Miasta Krakowa Jackiem Majchrowskim było jedynym oficjalnym punktem wizyty Pani Ambasador, która poza tym miała charakter prywatny. Yael Rubinstein, po raz kolejny już odwiedzając Kraków, podążała śladami swojej rodziny, która przez pokolenia mieszkała i pracowała w naszym mieście. Podobnie jak podczas poprzednich wizyt, Pani Ambasador udała się do muzeum w byłej Fabryce Oskara Schindlera, która stanowiła współwłasność jej dziadka, zanim jeszcze odkupił ją jej najbardziej znany właściciel. Tym razem Pani Ambasador towarzyszył również syn, który dopiero poznaje miasto swoich przodków.

Ambasador Yael Rubinstein, reprezentująca obecnie Izrael w Singapurze, wcześniej była szefową izraelskich misji dyplomatycznych w Tajlandii i Kambodży. Pełniła także funkcję nierezydującego Ambasadora na Słowację, Słowenię i Chorwację.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie