Nie tylko spalarnia. O ekologii z Wiceministrem Środowiska Republiki Korei

30 września 2014 r. Prezydent Jacek Majchrowski spotkał się z Wiceministrem Środowiska Korei Jeong Yeon-Manem, przedstawicielami Koreańskiego Instytutu Technologii i Branż Środowiskowych (KEITI) oraz dyrektorem firmy POSCO E&C.

Nie tylko spalarnia. O ekologii z Wiceministrem Środowiska Republiki Korei
Fot. Wiesław Majka

Wiceminister przebywa w Polsce w związku z trwającym w Warszawie Polsko-Koreańskim Forum Gospodarczym 2014. Wiceministrowi towarzyszył Bok Seok Jung, dyrektor POSCO E&C i kierownik projektu budowy ekologicznej spalarni odpadów w Krakowie. W spotkaniu wzięli udział również Tadeusz Trzmiel, Zastępca Prezydenta ds. Inwestycji i Infrastruktury i Ryszard Langer, Prezes Krakowskiego Holdingu Komunalnego S.A.
Spotkanie miało charakter kurtuazyjny, jednak w rozmowie nie zabrakło poważnych tematów. Pomimo tego, że budowa spalarni odpadów w Krakowie jest pierwszym realizowanym na tę skalę projektem koreańskiej firmy Posco w Polsce, obie strony wyraziły zadowolenie z dotychczasowego przebiegu współpracy. W miarę postępów budowy rośnie wzajemne zaufanie, co daje nadzieję na realizację podobnych projektów w innych dużych miastach Polski.
Wiceminister przedstawił koncepcje poprawy jakości powietrza realizowane w Korei. Zauważył podobieństwo geograficzne między Krakowem a Seulem, miastem historycznym, otoczonym z przez góry, zamieszkałym przez ponad 10 milionów ludzi. Wyraził też chęć współpracy w ramach konferencji naukowych, wymiany doświadczeń, czy wzajemnego doradztwa.

Zobacz zdjęcia ze spotkania w FOTOKRONICE Miasta Krakowa!

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie