Kawa, rudy metali i IT

Prezydent Jacek Majchrowski spotkał się z misją handlową brazylijskiego stanu Minas Gerais. Specjalizujący się jak dotąd w rolnictwie i wydobyciu stan poszukuje nowych możliwości rowoju, koncentrując się na branży informatycznej.

Kawa, rudy metali i IT
Fot. Wiesław Majka

Na czele delegacji, która 16 października 2014 r. spotkała się Prezydentem Jackiem Majchrowskim stanął Rogério Nery, Minister ds. Rozwoju Ekonomicznego Stanu Minas Gerais. Ministrowi towarzyszyła szefowa stanowej Agencji Promocji Inwestycji Monica Cordeiro oraz lokalni przedsiębiorcy.
Misja ekonomiczna ze stanu Minas Gerais miała charakter rozpoznawczy. W trakcie pobytu w Europie delegacja spędziła 2 dni w Polsce (1 dzień w Warszawie, 1 w Krakowie), a następnie udała się do Berlina.
Celem delegatów było zbadanie możliwości rozwoju współpracy w sektorze IT, który doskonale rozwija się w tej części Brazylii. Stąd też wizytę w Krakowie brazylijscy goście rozpoczęli od spotkań biznesowych w firmie COMARCH, jednej z największych polskich spółek informatycznych z siedzibą w naszym mieście. Członkowie misji w towarzystwie konsula honorowego Brazylii w Krakowie Grzegorza Hajdarowicza odwiedzili również krakowską siedzibę firmy Google oraz stowarzyszenie biznesowe ASPIRE.
W trakcie spotkania z Prezydentem Majchrowskim omówiono możliwości inwestowania w Krakowie zwłaszcza w zakresie branży IT. Goście zapoznali się również z projektem „Kraków Nowa Huta Przyszłości", który oferował będzie rozliczne możliwości inwestycyjne.
Reprezentowany przez delegatów stan Minas Gerais jest drugim najliczniej zaludnionym stanem Brazylii (20,7 mln mieszkańców), którego gospodarka porównywalna jest do gospodarek takich krajów jak Czechy lub Izrael. W ostatnim okresie jednak również i tę cześć Brazylii dotknął kryzys, który powoduje, że władze stanowe szukają nowych możliwości inwestycyjnych. Obecnie gospodarka stanu w dużej mierze opiera się na rolnictwie – w Minas Gerais powstaje na przykład 52% całej brazylijskiej produkcji kawy. Istotne znaczenie ma również wydobycie rud metali, czy produkcja części samochodowych, produktów chemicznych i biżuterii.

Zobacz zdjęcia ze spotkania w FOTOKRONICE MIASTA KRAKOWA!

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie