Nowo mianowany Ambasador Republiki Armenii odwiedził Kraków

12 grudnia 2014 r. w gabinecie Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego gościł Edgar Ghazaryan, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Armenii w Warszawie.

Nowo mianowany Ambasador Republiki Armenii odwiedził Kraków
Fot. Wiesław Majka

Ambasadorowi Ghazarianowi towarzyszył Edward Mier-Jędrzejowicz, przedstawiciel mniejszości ormiańskiej w Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych, Kaspar Karametian, przewodniczący Europejskiej Armeńskiej Federacji na rzecz Sprawiedliwości i Demokracji w Brukseli, Armen Artwich, wiceprezes Fundacji Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich, a także prof. Krzysztof Stopka, sekretarz Ormiańskiego Towarzystwa Kulturalnego w Krakowie, przewodniczący Rady Fundacji Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich i dyrektor Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Edgar Ghazarian wybrał Kraków jako cel pierwszej oficjalnej wizyty w funkcji ambasadora, którą pełni od 23 października 2014 r. Wizyta miała charakter kurtuazyjny, nie zabrakło jednak deklaracji woli współpracy i zbliżania kontaktów krakowsko-ormiańskich szczególnie, że w maju br. nawiązane już zostały pierwsze rozmowy z przedstawicielami władz miasta Giumri.

Zobacz zdjęcia z wizyty w FOTOKRONICE Miasta Krakowa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie