Wydarzenia międzynarodowe z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa

Nowy Ambasador Finlandii z wizytą w Krakowie

W środę, 17 października nowy Ambasador Finlandii w Polsce JE Juha Ottman złożył wizytę kurtuazyjną Prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu.

Oświadczenie w sprawie budowy pomnika Jana III Sobieskiego

W związku z pojawiającymi się rozbieżnymi interpretacjami stanowiska miasta Wiedeń w sprawie pomnika Jana III Sobieskiego na Kahlenbergu uważamy za zasadne wspólnie podkreślić, że wszystkie minione i obecne działania strony krakowskiej podejmowane były i są wspólnie przez miasto Kraków i Komitet Budowy Pomnika.

Konsulat Generalny USA w Krakowie ma nowego szefa

W piątek 24 sierpnia 2018 r. B. Bix Aliu, nowy Konsul Generalny USA w Krakowie, odwiedził w jego gabinecie Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Nowa Ambasador Argentyny w Polsce z pierwszą oficjalną wizytą w Krakowie

Ana María Ramírez złożyła zapoznawczą wizytę Prezydentowi Jackowi  Majchrowskiemu 14 sierpnia 2018 r., czyli  nieco ponad miesiąc od przedłożenia listów uwierzytelniających Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie.

Kolejna zmiana warty w krakowskim korpusie konsularnym

Od 2 sierpnia 2018 r. nowym Konsulem Generalnym Słowacji w Krakowie jest Tomáš Kašaj, który 13 sierpnia złożył swą pierwszą oficjalną wizytę Prezydentowi Miasta Krakowa Jackowi Majchrowskiemu.

Kraków gospodarzem najważniejszego spotkania wspólnoty luterańskiej w 2023?

W poniedziałek 13 sierpnia 2018 Prezeydent Jacek Majchrowski spotkał się z przedstawicielami komitetu organizacyjnego Zgromadzenia Ogólnego Światowej Federacji Luterańskiej.

Goście z Nyíregyházy ponownie w Krakowie

W piątek 10 sierpnia Prezydent Jacek Majchrowski już po raz drugi spotkał się z Burmistrzem węgierskiej Nyíregyházy.

Kraków Europejską Stolicą Kultury Gastronomicznej

Kraków został wybrany na Europejską Stolicę Kultury Gastronomicznej 2019. Tytuł przyznała po raz pierwszy Europejska Akademia Gastronomiczna.

Pożegnalna wizyta Konsula Generalnego USA Waltera Braunohlera

27 czerwca 2018 r. Konsul Generalny USA w Krakowie Walter Braunohler złożył ostatnią pożegnalną wizytę Prezydentowi Miasta Krakowa Jackowi Majchrowskiemu. Po trzech latach w Konsul Braunohler kończy misję dyplomatyczną w Krakowie.

Lili Pohlmann uhonorowana przez prezydenta

Zasłużona dla idei zbliżenia polsko-żydowskiego działaczka społeczna i kulturalna Lili Pohlmann, otrzymała w poniedziałek, 25 czerwca z rąk prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego odznakę Honoris Gratia, przyznawaną w dowód uznania za szczególne zasługi dla Krakowa i jego mieszkańców.

Sonda
Dni Kijowa w Krakowie (5-7.10.2018 r.) oceniasz jako:
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie