Wydarzenia międzynarodowe z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa

Dyplomaci dyskutują w Krakowie o promocji polskiej kultury

W Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie rozpoczęła się Narada Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej. Biorą w niej udział dyrektorzy Instytutów Polskich, dyplomaci odpowiedzialni za sprawy kultury i działalność promocyjno-informacyjną w polskich ambasadach, a także przedstawiciele instytucji kulturalnych i naszego miasta.

Wizyta Ambasador Królestwa Niderlandów

W poniedziałek, 17 lutego Ambasador Królestwa Niderlandów w Polsce J.E. Pani Daphne Bergsma złożyła wizytę oficjalną Prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu. Na spotkaniu obecni byli również Zastępca Szefa Działu Politycznego Ambasady Bart de Bruijn oraz Konsul Honorowy Królestwa Niderlandów w Krakowie Patrick den Bult. 

Szef polskiej misji dyplomatycznej w Paryżu z wizytą u Prezydenta Miasta Krakowa

We wtorek, 4 lutego 2020 r. Prezydent Jacek Majchrowski spotkał się z Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym RP w Republice Francuskiej i Księstwie Monako Tomaszem Młynarskim. Okazją do spotkania była wizyta w Krakowie Prezydenta Francji Emmanuela Macrona, któremu towarzyszył także polski dyplomata.

Prezydent Francji w Krakowie

4 lutego 2020 r. wizytę w Krakowie złożył Prezydent Republiki Francuskiej Emmanuel Macron. Na Zamku Królewskim na Wawelu został on powitany m.in. przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Mistrzostwa Europy w Amp Futbolu Kraków 2020. Wiemy, z kim zagrają Polacy!

Szkocja, Ukraina i Hiszpania - to rywale, z którymi zmierzą się Polacy w walce o medale w Mistrzostwach Europy w Amp Futbolu Kraków 2020. Ceremonia losowania grup w tej sportowej imprezie odbyła się w niedzielę, 2 lutego w Krakowie.

Wielokulturowo u Prezydenta Krakowa

W środę, 29 stycznia Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego odwiedziła delegacja cudzoziemców mieszkających w Krakowie, aby wręczyć mu niezwykły prezent - własnoręcznie wykonany barwny szalik. W miejsce frędzli miał przywieszone karteczki z opisami tego, co w naszym mieście najbardziej podoba się, pochodzącym z różnych krajów, krakowianom z wyboru.

Wizyta Ambasadora Izraela

28 stycznia 2020 r. Alexander Ben Zvi, Jego Ekscelencja Ambasador Izraela w Polsce złożył pierwszą oficjalną wizytę Prezydentowi Miasta Krakowa.

Konsulat Generalny Austrii znowu na ul. Krupniczej

Konsulat Generalny Austrii w Krakowie oficjalnie powrócił do swojej historycznej siedziby  - willi  Marii Lewalskiej przy ul. Krupniczej 42. Od 2019 r. funkcję Konsula Generalnego Austrii w Krakowie pełni Philipp Charwarth.

Wizyta Brytyjskiego Ambasadora

We wtorek, 28 stycznia Ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Polsce J.E. Pan Jonathan Knott złożył wizytę oficjalną Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu. W spotkaniu udział wziął również Konsul Honorowy Zjednoczonego Królestwa w Krakowie Kazimierz Karasiński.

Wizyta prezydenta Malty w Krakowie

W poniedziałek, 27 stycznia w gabinecie prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego gościł George William Vella, prezydent Republiki Malty. Spotkanie miało charakter kurtuazyjny. Prezydent Vella przebywał w Krakowie w związku z obchodami 75-lecia wyzwolenia obozu KL Auschwitz-Birkenau.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie