Wydarzenia międzynarodowe z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa

Wizyta szkockiej Minister ds. Kultury i Stosunków Zewnętrznych w Krakowie

5 maja 2014 r. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z Fioną Hyslop, szkocką minister kultury. Była to jej pierwsza wizyta w Krakowie i w Polsce.

Spotkanie prezydentów Krakowa i Rzymu

Podczas wizyty w Rzymie prezydent Jacek Majchrowski spotkał się z prezydentem Wiecznego Miasta Ignazio M. Marino.

Z Krakowa do Rzymu

Udział w uroczystościach kanonizacyjnych Jana Pawła II oraz omówienie perspektyw dalszej współpracy miast podczas oficjalnego spotkania z Prezydentem Rzymu Ignazio M. Marino (28 kwietnia), to główne punkty programu wizyty oficjalnej delegacji Krakowa na czele z Prezydentem Miasta Jackiem Majchrowskim w stolicy Włoch.

Wieczne Miasto jeszcze bliżej Krakowa

Udział w uroczystościach kanonizacyjnych Jana Pawła II (27 kwietnia)  oraz omówienie perspektyw dalszej współpracy miast podczas oficjalnego spotkania z Prezydentem Rzymu Ignazio M. Marinino (28 kwietnia), to główne punkty programu wizyty oficjalnej delegacji Krakowa na czele z Prezydentem Miasta Jackiem Majchrowskim w stolicy Włoch.

Czy w Krakowie powstanie kolejny konsulat?

10 kwietnia swą pierwszą oficjalną wizytę złożył Prezydentowi Miasta Krakowa Jackowi Majchrowskiemu  J.E. Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador Czarnogóry Ramiz Bašić.

Burmistrz Porto z wizytą w Krakowie

Długa i nie zawsze łatwa historia, status obecnej stolicy kultury i dawnej stolicy państwa to podobieństwa łączące Kraków i Porto. Wizyta Rui Moreiry, burmistrza Porto (9 kwietnia 2014) pokazała, że podobieństw dużych i małych jest znacznie więcej.

Świątecznie na Rynku Głównym

Goście z Litwy, Słowacji, Ukrainy, Węgier i oczywiście Polski – w sumie ok. 60 wystawców bierze udział w Targach Wielkanocnych, które w dniach 11-21 kwietnia odbywają się na Rynku Głównym. Uroczyste otwarcie targów, z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego odbyło się w sobotę, 12 kwietnia.

Konsul Generalna Węgier z pierwszą oficjalną wizytą w gabinecie Prezydenta Miasta Krakowa

31 marca 2014 r. pierwszą oficjalną wizytę złożyła Prezydentowi Miasta Krakowa Jackowi Majchrowskiemu Konsul Generalna Węgier w Krakowie Adrienne Körmendy. Konsul Körmendy wręczyła listy uwierzytelniające ministrom spraw zagranicznych Polski i Węgier 14 marca, podczas oficjalnego otwarcia Konsulatu Generalnego Węgier w Krakowie.

Ambasador Republiki Chorwacji z wizytą u Prezydenta Krakowa

28 marca 2014 r. nowo mianowana Ambasador Republiki Chorwacji, Andrea Bekić w towarzystwie Konsula Honorowego Chorwacji w Krakowie Pawła Włodarczyka złożyła wizytę Prezydentowi Miasta Krakowa.

Delegacja Trydentu w Krakowie

12 lutego 2014 r. Kraków odwiedziła delegacja włoskiej prowincji Trydent wraz z organizatorem wyścigu kolarskiego Tour de Pologne Czesławem Langiem.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie