Wydarzenia międzynarodowe z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa

Andrea Bocelli w Krakowie. Klucz do bram miasta dla tenora

30 sierpnia 2014 r. na Stadionie Cracovii w Krakowie wystąpił jeden z najsłynniejszych tenorów świata – Andrea Bocelli! Artyście towarzyszyła orkiestra i chór Filharmonii Krakowskiej.

Kraków świętował Niepodległości Ukrainy

W poniedziałek, 25 sierpnia, Prezydent Jacek Majchrowski wziął udział w uroczystości z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy, zorganizowanej w Willi Decjusza przez Konsulat Generalny Ukrainy w Krakowie. Podczas swojego wystąpienia podkreślił on tragiczne okoliczności w jakich przyszło nam świętować 23. rocznicę odzyskania przez Ukrainę wolności i prawa do samostanowienia.

Geograficzne „Zmiany, Wyzwania, Odpowiedzialność

W poniedziałek, 18 sierpnia, Prezydent Jacek Majchrowski powitał w Krakowie uczestników Konferencji Regionalnej Międzynarodowej Unii Geograficznej i odznaczył laureatów 11. Międzynarodowej Olimpiady Geograficznej iGeo.

Europejscy motocykliści znowu obradują w Krakowie

Od 3 do 6 lipca w Krakowie odbywa się XX Kongres FIM Europa – organizacji zrzeszającej aktualnie federacje motocyklowe z 47 krajów naszego kontynentu. Wydarzenie odbywa się w Polsce po raz drugi, co stanowi wyjątek w dotychczasowej historii kongresów, a gospodarzem obu edycji (w 2000 i 2014 r.) r. był Kraków, co świadczy o wyjątkowym uznaniu władz FIM.

Wizyta Ambasadora Republiki Korei

W środę, 3 lipca 2014 r., Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski przyjął nowego Ambasadora Republiki Korei w Polsce J. E. Ji-in Honga. Tematem spotkania były  kontakty i współpraca gospodarcza między Koreą i Krakowem.

Krzyż Oficerski Orderu Zasługi RP dla Nadburmistrza Lipska

W uznaniu wyjątkowych zasług w dziedzinie rozwijania polsko-niemieckich kontaktów, na wniosek Prezydenta Miasta Krakowa, Prezydent RP Bronisław Komorowski przyznał Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej Nadburmistrzowi Miasta Lipska Burkhardowi Jungowi. W czwartek, 19 czerwca 2014 r., podczas uroczystości w Lipsku odznaczenie wręczył  Nadburmistrzowi Ambasador RP w Berlinie Jerzy Margański. Laudację okolicznościową na cześć Burkharda Junga wygłosił osobiście Prezydent Jacek Majchrowski.

25 lat Koła Przyjaciół Frankfurt-Kraków. Koncert i wizyta

Z okazji jubileuszu 25-lecia Koła Przyjaciół Frankfurt-Kraków 12 czerwca 2014 r. w Filharmonii Krakowskiej odbył się koncert Capelli Cracoviensis. Obecnych na nim było prawie  40 członków Koła Przyjaciół Frankfurt-Kraków, którzy odwiedzili nasze miasto.

Azerbejdżan bliżej Krakowa. Wizyta władz Nachczywańskiej Republiki Autonomicznej

W poniedziałek, 16 czerwca 2014 r., Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski przyjął podczas spotkania gabinetowego oficjalną delegację Nachczywańskiej Republiki Autonomicznej. Z okazji jubileuszu 90-lecia NRA w składzie Republiki Azerbejdżanu, goście z dalekiej Nachczywanii przygotowali dla mieszkańców Krakowa atrakcyjną prezentację swojego regionu.

Włoski Instytut Kultury ma nowego dyrektora

Działający w Krakowie Włoski Instytut Kultury ma nowego dyrektora. Swoją pierwszą, oficjalną wizytę u Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego dyrektor Ugo Rufino złożył w środę, 11 czerwca 2014 r.

Muszkieterowie pod Wawelem

W środę, 11 czerwca, w Krakowie odbył się Kongres Grupy Muszkieterów czyli największego zrzeszenia niezależnych przedsiębiorców w Europie. W otwarciu spotkania udział wziął Prezydent Jacek Majchrowski.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie