Ambasador Argentyny w RP z pierwszą oficjalną wizytą w Krakowie

W poniedziałek, 22 czerwca 2015 r., Prezydent Jacek Majchrowski spotkał się z Ambasador Argentyny w Polsce J.E. Patricią Beatriz Salas. Jednym z głównych motywów wizyty Pani Ambasador w Krakowie była chęć omówienia kwestii związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży, których gospodarzem już w przyszłym roku będzie Kraków.

Ambasador Argentyny w RP z pierwszą oficjalną wizytą w Krakowie
Fot. Wiesław Majka

To ogromne spotkanie młodych chrześcijan odbędzie się oczywiście pod patronatem i z udziałem jednego z najpopularniejszych Argentyńczyków - Papieża Franciszka. Przygotowując tę niezwykle istotną wizytę, Pani Ambasador spotkała się również z Biskupem Pomocniczym Archidiecezji Krakowskiej Damianem Muskusem.

Podczas spotkania z Prezydentem Krakowa Ambasador Salas podkreślała również, że chętnie pomoże nawiązać partnerskie relacje pomiędzy naszym miastem, a jednym z argentyńskich miast lub regionów. Współpraca mogłaby opierać się o wymianę wiedzy i doświadczeń w jednym z sektorów, które z powodzeniem rozwijają się w Krakowie , jak np. turystyka, usługi outsourcingowe lub IT, czy edukacja.

Ambasador Salas pełni swoją misję w Polsce od września 2014 r. Funkcję tę łączy ze stawiskiem argentyńskiego Chargé d'Affaires na Litwę. Przed przyjazdem do Polski Patricia Beatriz Salas pracowała w Ambasadzie Argentyny w Hondurasie, a także pełniła rozmaite funkcje w argentyńskich delegaturach przy ONZ i UNESCO.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie