Gubernator Stanu Newada u Prezydenta Miasta Krakowa

W niedzielę, 2 sierpnia 2015 r., Prezydent Jacek Majchrowski gościł w krakowskim magistracie  Gubernatora Newady Briana Sandovala. Wizyta delegacji amerykańskiej w Krakowie była związana z misją gospodarczą Gubernatora  w Polsce, która została zorganizowana przez Stan Newada oraz Polsko-Amerykańską Izbę Handlową w Newadzie. 

Gubernator Stanu Newada u Prezydenta Miasta Krakowa
Fot. Paweł Baranowski/UMK

Celem misji jest nawiązanie kontaktów kulturalnych Stanu Newada z Polską oraz poszerzenie współpracy gospodarczej. Była to pierwsza oficjalna wizyta przedstawicieli władz  Stanu Newada w Małopolsce.  W skład delegacji weszli przedstawiciele Biura ds. Rozwoju Gospodarczego Stanu Newada, Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej oraz Konsul Honorowy RP w Newadzie.  

W rozmowie z Prezydentem Jackiem Majchrowskim Gubernator Brian Sandoval przyznał, że jest pod wrażeniem piękna Krakowa, a  także wysokiego poziomu kształcenia w uczelniach krakowskich. Chciałby on wspierać i rozwijać istniejącą wymianę naukową i studencką pomiędzy instytucjami naukowymi obydwu krajów. Gubernator jest przekonany, że istnieje możliwość ożywiania współpracy pomiędzy biznesem Małopolski i Newady, gdzie, poza tradycyjnym górnictwem i przemysłem turystycznym, coraz dynamiczniej rozwija się przemysł energii odnawialnych, technologii geotermalnych i elektryczny (baterie/akumulatory do pojazdów elektrycznych).

Stan Newada bardzo dotkliwie odczuł skutki recesji, stąd od szeregu lat jego Gubernator kładzie duży nacisk na nową strategię rozwoju gospodarczego. Poszukiwanie partnerów w Polsce jest elementem realizacji tych działań. Przedstawiony przez Prezydenta Jacka Majchrowskiego projekt „Kraków – Nowa Huta Przyszłości”, jako jedno z priorytetowych  zadań władz naszego miasta, spotkał się z dużym zainteresowaniem gości. Gubernator obiecał, że po otrzymaniu szczegółów projektu, będzie szukał w Newadzie partnerów zainteresowanych współpracą w ramach tego przedsięwzięcia.  

Zdjęcia z wizyty w Fotokronice Miasta Krakowa 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie