Nowy Konsul Generalny USA w Krakowie odwiedza magistrat

Już kilka dni po przylocie do Krakowa, 19 sierpnia 2015 r., nowy Konsul Generalny USA Walter Braunohler złożył wizytę Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu. Podczas swojej pierwszej wizyty Konsul pytał m.in. o największe projekty inwestycyjne realizowane obecnie w naszym mieście, panujące tu gospodarcze i społeczne trendy oraz wyzwania stojące przed miastem.

Nowy Konsul Generalny USA w Krakowie odwiedza magistrat
Fot. Wiesław Majka

Wizyta miała charakter zapoznawczy i kurtuazyjny. Konsul Braunohler, który oficjalnie rozpoczął służbę dyplomatyczną w Krakowie 13 sierpnia 2015 r. chciał zapoznać się z bieżącym stanem miasta i jego specyfiką.

Pracę w naszym mieście ułatwi mu niewątpliwie znajomość języka polskiego. Konsul włada również tajskim – bezpośrednio przed objęciem stanowiska w Krakowie pracował w amerykańskiej służbie dyplomatycznej w Tajlandii. W latach wcześniejszych pracował również w Waszyngtonie, Sudanie, Australii, Iraku.

Podczas wizyty u Prezydenta Majchrowskiego omówiono współpracę Krakowa z amerykańskimi miastami. Obecnie Kraków łączą partnerskie relacje z Rochester w stanie Nowy Jork i kalifornijskim San Francisco. W ramach współpracy z Rochester realizowane są projekty kulturalne, np.: latem 2014 r. w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Krakowie odbył się koncert chóru Rochester Oratorio Society. Współpracują również University of Rochester i Uniwersytet Jagielloński, a zwłaszcza Collegium Medicum. Współpraca z San Francisco ma charakter gospodarczy i naukowy. Organizowane są również ciekawe przedsięwzięcia kulturalne, np. w 2011 r. we współpracy z m.in. z Konsulatem Generalnym USA w Krakowie zrealizowano wydarzenie San Francisco Bus łączące happening, teatr, film i multimedia. Podczas wydarzenia ukazywano miejsca, postacie i wydarzenia łączące Kraków i San Francisco.

Po spotkaniu z Prezydentem Majchrowskim nowy Konsul wraz ze swoimi współpracownikami zwiedził zabytkową cześć krakowskiego ratusza. Mamy nadzieję, że to pierwsza z wielu wizyt Konsula Braunohlera w tutejszym urzędzie!

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie