Komunikat archiwalny

Kraków solidarny z Paryżem

Kraków solidaryzuje się z rodzinami ofiar zamachów terrorystycznych, które miały miejsce w Paryżu wieczorem 13 listopada br. W symbolicznych barwach Francji podświetlane były Centrum Kongresowe ICE Kraków, Tauron Kraków Arena oraz kładka Bernatka. Prezydent Jacek Majchrowski dokonał wpisu w księdze kondolencyjnej wystawionej w Konsulacie Generalnym Republiki Francuskiej.

Kraków solidarny z Paryżem
Fot. Maciej Grzyb

Od 14 do 16 listopada Tauron Kraków Arena i kładka Bernatka świeciły w barwach narodowych Francji. Centrum Kongresowe ICE Kraków w geście solidarności umieściło od strony ronda reflektory punktowe, które wyświetlały flagę francuską. Koncerty odbywające się w ICE rozpoczynały się minutą ciszy. Przed krakowskim magistratem zawieszone zostały flagi Francji i Polski z żałobnym kirem.

Krakowianie składają kwiaty i palą znicze przed siedzibą Konsulatu Generalnego Republiki Francuskiej w Krakowie na ul. Stolarskiej. Wystawiono tam księgę kondolencyjną do której wpisał się m.in. Prezydent Miasta Krakowa.

"Głęboko wstrząśnięty wydarzeniami, jakie w ostatnim czasie dotknęły mieszkańców Paryża, pragnę złożyć wyrazy głębokiego współczucia rodzinom ofiar zamachów oraz całemu Narodowi Francuskiemu" – napisał Jacek Majchrowski.

Księga wpis

Prezydent Jacek Majchrowski apleuje o uczczenie minutą ciszy, pamięci ofiar zamachów przed odbywającymi się w Krakowie zgromadzeniami i koncertami.

Według wstępnych informacji w zamachach terrorystycznych w Paryżu zginęło prawie 130 osób, a około 200 osób zostało rannych.

Zobacz zdjęcia na OTO FOTOGALERIA Miasta Krakowa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie