Burmistrz Splitu z wizytą w Krakowie

W piątek, 11 grudnia 2015 r., Prezydent Jacek Majchrowski spotkał się z delegacją miasta Split na czele z Burmistrzem Ivo Baldasarem. Chorwaci, którzy do Krakowa przybyli w celu nawiązania kontaktów z tutejszymi instytucjami, są żywo zainteresowani współpracą z naszym miastem.

Burmistrz Splitu z wizytą w Krakowie
Fot. Wiesław Majka

Rozmowa gości z Prezydentem Majchrowskim potwierdziła, że pomimo różnicy w wielkości miast (Split liczy około 300 tys. mieszkańców), łączą je liczne podobieństwa, głównie w zakresie historii i bogatego dziedzictwa kulturowego. Najważniejszym przemysłem, który napędza lokalną gospodarkę Splitu jest – podobnie jak w Krakowie – turystyka. W branży tej pracuje znaczna część społeczeństwa. Split jest także znaczącym ośrodkiem akademickim i ważnym historycznie miastem na mapie Chorwacji.

Wizyta w Krakowie delegacji Splitu miała na celu nawiązanie kontaktów z przedstawicielami instytucji kulturalnych naszego miasta, co ma ułatwić realizacje wspólnych przedsięwzięć kulturalnych we współpracy z Konsulatem Republiki Chorwacji w Krakowie.

Delegacja, w której składzie znalazł się m.in. dyrektor największego szpitala w Splicie, obsługującego ponad milionową aglomerację, spotkała się także z władzami Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. Rozmowa służyła wymianie doświadczeń m.in. w zakresie opieki medycznej nad turystami i organizacji opieki zdrowotnej dla regionu.

Na zakończenie spotkania z Prezydentem Miasta Krakowa Burmistrz Ivo Baldasar przyznał, że jest to jego pierwsza wizyta w Polsce. Podkreślił on, że Kraków zrobił na nim ogromne wrażenie, będąc jeszcze piękniejszym miastem, niż to sobie dotychczas wyobrażał.

Zobacz zdjęcia z wizyty na OTO FOTOKRONIKA Miasta Krakowa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie