Plany i wyzwania. Ambasador Kanady z wizytą w Krakowie

We wtorek, 26 stycznia 2016 r., Prezydenta Jacka Majchrowskiego odwiedził  nowo mianowany Ambasador Kanady w Polsce J.E. Stephen de Boer. Oficjalna wizyta w Krakowie i Małopolsce była jedną z pierwszych służbowych podróży nowego szefa misji dyplomatycznej Kanady po naszym kraju. 

Plany i wyzwania. Ambasador Kanady z wizytą w Krakowie
Fot. Wiesław Majka

Ambasador de Boer rozpoczął swoje urzędowanie w Warszawie niewiele ponad miesiąc temu. Główny punktem jego wizyty w Małopolsce był udział w obchodach 71. Rocznicy Wyzwolenia Obozu Koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Poza udziałem w uroczystościach, Pan Ambasador odwiedził również przedstawicieli władz lokalnych, szkół wyższych i ważniejszych instytucji.

Motywem przewodnim rozmów z Prezydentem Jackiem Majchrowskim były plany zacieśnienia współpracy pomiędzy Krakowem i kanadyjskimi miastami. Obecnie wśród zagranicznych partnerów Krakowa nie ma miast tego kraju. W planach Ambasadora de Boer’a  leży również rozwój współpracy gospodarczej pomiędzy Kanadą i Polską. Tutaj szczególny nacisk Ambasada kłaść będzie na innowacje i czyste technologie, czyli dziedziny, na których koncentruje się również Kraków w swojej polityce rozwoju gospodarczego.

Kolejnym tematem spotkania były Światowe Dni Młodzieży. To znaczące, ogromne przedsięwzięcie do którego Kraków przygotowuje się już od wielu miesięcy jest bowiem wyzwaniem nie tylko dla naszego miasta. Stephen de Boer poinformował, że według obecnych szacunków w ŚDM weźmie udział kilka tysięcy młodych Kanadyjczyków. Jak podkreślał Ambasador, do Krakowa przyciągnie ich nie tylko sama impreza i postać Papieża Franciszka lecz również piękno i atrakcje Krakowa. W ramach przygotowań do wizyty tak wielu rodaków, Ambasada Kanady oddeleguje do naszego miasta  swoich pracowników. Będą oni służyli pomocą – zwłaszcza konsularną – w trakcie trwania ŚDM. 

Zobacz zdjęcia ze spotkania na OTO FOTOKRONIKA Miasta Krakowa
 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie