Zastępca Dyrektora Generalnego UNESCO z wizytą u Prezydenta

W środę, 24 lutego 2016 r., Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski przyjął w swoim gabinecie Erica Falta, Zastępcę Dyrektora Generalnego UNESCO ds. Kontaktów Międzynarodowych i Informacji Publicznej.

Zastępca Dyrektora Generalnego UNESCO z wizytą u Prezydenta
Fot. Wiesław Majka

W spotkaniu wzięli udział również Prezydent Polskiego Komitetu ds. UNESCO Prof. Jacek Purchla, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta Andrzej Kulig, Zastępca Dyrektora Krakowskiego Biura Festiwalowego Robert Piaskowski oraz Eliot Minchenberg, asystent generalny w oddziale UNESCO w Nowym Jorku.

W czasie spotkania dyskutowana była kwestia możliwości organizacji 41. Sesji Komitetu Światowego UNESCO w 2017 r. w Krakowie, starań naszego miasta o wpisanie Nowej Huty na listę UNESCO, a także innych inicjatyw realizowanych przez Kraków we współpracy z UNESCO. Należą do nich m.in. aktywność Krakowa w Sieci Miast Kreatywnych UNESCO oraz planowane na czerwiec br. otwarcie wystawy rzeźb Hedvy Ser z udziałem Dyrektor Generalnej UNESCO Iriny Bokovej.

Więzi łączących Polskę, a w szczególności Kraków, z UNESCO jest bardzo wiele. Eric Falt przyznał, że był w Krakowie 30 lat temu. Zmiany, jakie nastąpiły przez ten czas w naszym mieście, są znaczące. Kraków zrobił na przedstawicielach UNESCO wrażenie innowacyjnego, nowoczesnego i kreatywnego miasta, energicznie rozwijającego się nie tylko w oparciu o historyczne dziedzictwo, ale także potencjał naukowy, aktywnych przedsiębiorców oraz biznes nowoczesnych technologii.  

Wizyta Erica Falta była związana z organizowanym w Krakowie w dniach 24-26 lutego 2016 r. dorocznym nieformalnym Spotkaniem Europejskiej Sieci Narodowych Komitetów ds. UNESCO, w którym wzięli udział przedstawiciele 34 europejskich krajów. Spotkanie organizowane w Międzynarodowym Centrum Kultury poświęcone było programowi działań UNESCO w ramach Agendy 2030, czyli inicjatywom dotyczącym m.in.: edukacji, w tym zawodowej, efektywnemu korzystaniu z dostępnych informacji, projektowi Global Citizenship Education, digitalizacji zasobów informacji, edukacji poprzez sztukę, edukacji na rzecz różnorodności kulturowej w kontekście nowych wyzwań współczesnej Europy, m.in. kryzysu migracyjnego.

Zobacz zdjęcia ze spotkania na OTO FOTOKRONIKA Miasta Krakowa

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie