O gospodarce z przedstawicielem azjatyckiego giganta finansowego

W piątek, 11 marca 2016 r., wizytę Prezydentowi Miasta Krakowa złożył Loo Choon Yong, Ambasador Singapuru – niewielkiego kraju, który dzięki swej gospodarczej potędze zyskał miano „azjatyckiego tygrysa”. To właśnie kwestie gospodarcze zdominowały spotkanie w krakowskim magistracie.

O gospodarce z przedstawicielem azjatyckiego giganta finansowego
Fot. Wiesław Majka

Prezydent Jacek Majchrowski przedstawił gościowi główne kierunki rozwoju gospodarczego Krakowa, wyzwania stojące przed naszym miastem, a przede wszystkim możliwości inwestycyjne w stolicy Małopolski. Najwięcej uwagi poświęcono projektowi „Nowa Huta Przyszłości”, czyli planom stworzenia na rozległych, poprzemysłowych obszarach położonych w Nowej Hucie nowej dzielnicy miasta. Tak duży projekt, mający w założeniu łączyć liczne funkcje (np. mieszkaniową, rekreacyjną, komercyjną, logistyczną) mógłby zainteresować inwestorów z Singapuru. To państwo-miasto położone w Azji południowo-wschodniej jest bowiem jednym z najzamożniejszych państw na świecie. Singapur, będący globalnym centrum finansowym, uznawany jest również za jeden najważniejszych światowych portów i lidera wysokich technologii. Dla Polski Singapur jest jednym z najważniejszych partnerów w regionie Azji i Pacyfiku w wymiarze politycznym i gospodarczym. W roku ubiegłym obroty handlowe państw wyniosły 1,9 mld USD.

Ambasador Loo doskonale zna świat singapurskiego biznesu: jest prezesem zarządu Raffles Medical Group Limited, jednego z największych prywatnych singapurskich dostawców usług medycznych, a także prezesem korporacji JTC przodującej na rynku singapurskim w budowie infrastruktury. W latach 2005-2006 oraz 2007-2009 dr Loo Choon Yong zasiadał w singapurskim parlamencie w charakterze członka nominowanego. Natomiast od 2006 do 2015 r. był Ambasadorem Republiki Singapuru w Republice Włoch. Od 7 października 2015 r. dr Loo pełni funkcję Ambasadora Singapuru w Polsce w formule Ambasadora wizytującego z siedzibą w Singapurze.

Zobacz zdjęcia ze spotkania na OTO FOTOKRONIKA Miasta Krakowa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie