Prezydent Jacek Majchrowski ponownie wybrany do władz Rady Gmin i Regionów Europy

W latach 2017-2020 Prezydent Krakowa będzie pełnił funkcję Prezydenta Wykonawczego CEMR i członka Komitetu Politycznego tej organizacji.

Prezydent Jacek Majchrowski ponownie wybrany do władz Rady Gmin i Regionów Europy
Fot. CEMR

Komitet Polityczny CEMR obradował w ubiegłym tygodniu w Maastricht. Wśród istotnych punktów spotkania były wybory nowych władz na lata 2017-2020. Jednym z Prezydentów Wykonawczych organizacji przez aklamację wybrany został Prezydent Jacek Majchrowski. W ubiegłym roku sprawował funkcję Współprezydenta CEMR.

Prezydent Krakowa jest członkiem CEMR jako Wiceprezes Związku Miast Polskich. To właśnie ta organizacja wraz ze Związkiem Powiatów Polskich, reprezentuje nasz kraj w CEMR. Jacek Majchrowski będzie wspierał w pracy nowego szefa Rady Stefano Bonacciniego, przewodniczącego włoskiego regionu Emilia-Romagna.

We władzach CEMR znalazła się również Ewa Janczar, radna Warszawy.

Rada Gmin i Regionów Europy reprezentuje blisko 130 tysięcy miast, gmin i regionów z całej Europy, które zrzeszone są w stowarzyszeniach władz lokalnych i regionalnych z 42 krajów.

Grudniowemu spotkaniu organizacji w Maastricht towarzyszyły debaty podsumowujące 25-lat Traktatu z Maasticht oraz 10-lecie powstania Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie