Kraków dzieli się z Panamą doświadczeniami w zakresie organizacji ŚDM

We wtorek, 6 czerwca, Prezydenta Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z rządową delegacją wysokiego szczebla z Panamy, której przedstawiciele przyjechali do naszego miasta aby zapoznać się z krakowskimi doświadczeniami w zakresie organizacji Światowego Dnia Młodzieży.

Kraków dzieli się z Panamą doświadczeniami w zakresie organizacji ŚDM
Fot. Wikipedia

Delegacji panamskiej przewodniczyła Marien Calviño, Dyrektor Zarządzająca ze strony Rządowej ds. Organizacji ŚDM 2019, a w jej składzie znaleźli się wysocy rangą przedstawiciele Policji, Służby Celnej,  Służby Ochrony Państwowej oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wraz z delegacją na spotkanie w magistracie przybył również Ambasador Panamy w Polsce J.E. Enrique Zarak.

Prezydent Majchrowski w swoim słowie powitalnym podkreślił jak duże i trudne, lecz jednocześnie niezwykle satysfakcjonujące przedsięwzięcie czeka Panamę w 2019 r.

Wizyta miała charakter studyjny. Goście zapoznali się z przygotowaną przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego prezentacją dotyczącą zrealizowanych w związku z przygotowaniem zeszłorocznego Światowego Dnia Młodzieży zadań. Po spotkaniu w magistracie delegacja panamska udała się na wizję lokalną do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie