O Tbilisi i nie tylko w gabinecie Prezydenta Miasta Krakowa

19 czerwca 2017 r. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z Giorgi Vashadze - przewodniczącym gruzińskiej partii Civic Platform–New Georgia, jednym z autorów przekształcenia Gruzji z post-sowieckiego kraju w szybko rozwijające się państwo z elastycznym i transparentnym systemem zarządzania.

O Tbilisi i nie tylko w gabinecie Prezydenta Miasta Krakowa
Fot. Wiesław Majka

Jako były wiceminister sprawiedliwości i członek gruzińskiego parlamentu Giorgi Vashadze stworzył  i wprowadził wiele nowatorskich koncepcji, które zostały najpierw zrealizowane w Gruzji, a dzisiaj są stosowane w wielu innych krajach. Wdrożone przez niego centrum Public Service Hall, agencja rządowa oferująca usługi administracyjne w jednym miejscu, otrzymało nagrodę UN Public Service Award 2012.

Pełniąc funkcję doradcy prezydenta Petro Poroshenki Giorgi Vashadze jest aktywnie zaangażowany w reformy państwowe na Ukrainie. Obecnie pracuje nad reformami  w lokalnym samorządzie, próbując uprościć usługi dla obywateli.

Podczas wizyty w gabinecie Prezydenta Miasta Krakowa Giorgi Vashadze pytał o doświadczenia naszego miasta przede wszystkim w zakresie wprowadzonych reform, promocji turystyki, transportu zbiorowego i ochrony przed zanieczyszczeniem powietrza. Prezydent Jacek Majchrowski podkreślił, że Kraków wymienia doświadczenia z Tbilisi już od 2009 roku, a współpraca między naszymi miastami ma charakter nie tylko oficjalny, lecz przede wszystkim roboczy. Tbilisi już dwukrotnie miało swoją prezentację w Krakowie, w latach 2010 i 2015, natomiast Kraków zaprezentował się w Tbilisi w 2011 roku. Na program tych przedsięwzięć każdorazowo złożyły się działania promocyjne biznesu i turystyki, a także wydarzenia kulturalne.

OTOFOTOKRONIKA MIASTA KRAKOWA

 

Vashadze

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Sonda
Dni Kijowa w Krakowie (5-7.10.2018 r.) oceniasz jako:
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie