Komunikat archiwalny

Sesja UNESCO: wydarzenia towarzyszące

41. Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO to nie tylko oficjalne spotkania uczestników z całego świata w ICE Kraków. To także szereg wydarzeń w przestrzeni miasta.

Sesja UNESCO: wydarzenia towarzyszące
Fot. Bogusław Świerzowski / UMK

Od piątku, 30 czerwca, do końca lipca mieszkańcy mogą oglądać przy pl. Wszystkich Świętych wystawę, nawiązującą do obecności Krakowa na Liście Światowego dziedzictwa UNESCO.

Unesco wystawa

W poniedziałek, 3 lipca, zainaugurowana została Aleja Kongresowa. To pomysł na upamiętnienie 41. Kongresu UNESCO. Wzdłuż ul. Monte Cassino, po każdym międzynarodowym kongresie, zostanie zasadzony platan klonowy. Pierwsze z drzew zasadził Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

– Chcemy pokazać, że UNESCO nie jest tylko dziedzictwem materialnym i niematerialnym, ale również dziedzictwem natury – mówi Robert Piaskowski, zastępca dyrektora ds. programowych Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Także w tym samym dniu otwarto Ogród Nadziei. Składają się na niego cztery rzeźby (Rozdarcie, Eksplozja, Nadzieja, Totem), podarowane miastu przez Hedvę Ser – artystkę UNESCO na Rzecz Pokoju. Rzeźby tworzą cykl, będący w zamierzeniu autorki symboliczną interpretacją losów społeczności żydowskiej w Polsce. Ogród Nadziei powstał przy Bulwarze Kurlandzkim, u wylotu al. Daszyńskiego.

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie