Ambasador Austrii żegna się z Krakowem

We wtorek, 2 sierpnia 2017 r., wizytę pożegnalną Prezydentowi Krakowa złożył J.E. Thomas Buchsbaum, Ambasador Austrii w Polsce. Wizyta była okazją do podsumowania czteroletniej współpracy.

Ambasador Austrii żegna się z Krakowem
Fot. Wiesław Majka

Ambasador Buchsbaum rozpoczął swą misję w naszym kraju w 2013 r. Kolejne cztery lata obfitowały w rozmaite inicjatywy i projekty z udziałem Krakowa. Jak wspomniał Pan Ambasador w rozmowie z Prezydentem Majchrowskim, w trakcie jego misji Kraków odwiedził Nadburmistrz od lat intensywnie współpracującego z Krakowem Wiednia, Prezesi krajów związkowych Tyrolu i Burgenlandu, sześciu austriackich biskupów, kardynał Wiednia oraz  liczne delegacje gospodarcze i grupy artystyczne. Sam Ambasador bywał w Krakowie co najmniej raz na dwa miesiące.

 Pierwsza oficjalna wizyta u Prezydenta Miasta Krakowa miała miejsce już w grudniu 2013 r. i związana była z inauguracją działalności Konsula Honorowego Austrii w Krakowie Andrzeja Tombińskiego. W trzy lata później to właśnie Ambasador Buchsbaum ogłosił, że decyzją władz austriackich krakowska placówka konsularna uzyskała rangę Konsulatu Generalnego. Również w 2016 r. Pan Ambasador i jego współpracownicy wspólnie z  Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie zorganizowali w naszym mieście międzynarodowe sympozjum naukowe poświęcone zagładzie Romów podczas II Wojny Światowej „Beyond the Roma Holocaust: From Resistance to Mobilisation”.

Wizyta pożegnalna stała się okazją do obustronnych podziękowań za zrealizowane projekty. Prezydent Majchrowski dziękował Ambasadorowi za owocną i życzliwą współpracę. Ambasador Buchsbaum zapewnił natomiast, że  realizowane w Krakowie działania na rzecz rozwijania współpracy polsko-austriackiej spotykają się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Szczególnie istotna jest oczywiście współpraca Krakowa z Austriacką stolicą, którą na mocy umowy o dalszej współpracy miast przedłużono  w kwietniu tego roku.

Zobacz zdjęcia na OTO FOTOKRONIKA Miasta Krakowa

Zobacz też: Dni Wiednia w Krakowie

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie