Open Eyes Economy Summit, czyli spojrzenie na rozwój gospodarki

– Od kilku lat z satysfakcją obserwujemy wzrost popularności naszego miasta jako ośrodka ważnych spotkań, konferencji, kongresów. Jednak szczyt Open Eyes Economy Summit ma dla nas szczególne znaczenie, przede wszystkim względu na poruszaną tematykę – powiedział podczas otwarcia wydarzenia prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Międzynarodowy kongres „Ekonomii otwierających się oczu” (OEES) odbył się w ICE Kraków w dniach 14-15 listopada 2017 r. O kierunku, w jakim zmierza współczesna gospodarka, rozmawiali eksperci ze świata nauki, ekonomii, kultury i polityki.

Open Eyes Economy Summit, czyli spojrzenie na rozwój gospodarki
Fot. Bogusław Świerzowski / UMK

Wydarzenie odbyło się w naszym mieście już po raz drugi.

Program Open Eyes Economy Summit został podzielony na pięć stref tematycznych:

  • Firma - idea. Tu prezentowane będzie nowe podejście do wartości w gospodarce – przyszłość zarządzania przedsiębiorstwem oraz filozofia relacji – społeczeństwo – biznes.
  • Marka-kultura. Na tym polu zmierzą się świat kultury ze światem współczesnego marketingu. Dyskusja skupi się na odejściu od cynizmu i manipulacji na rzecz budowania relacji i zaufania konsumenta.
  • Miasto - idea. Z tej perspektywy uczestnicy szczytu wspólnie spojrzą na nowe podejście do rozwoju miast i zarządzania nimi.
  • Człowiek – praca. Rozmowa dotyczyć będzie dotyczyć przyszłości i aktualnych wyzwań zmieniających rynek pracy.
  • Ład międzynarodowy – Uczestnicy omówią najważniejsze wyzwania stojące przed współczesnymi państwami i organizacjami międzynarodowymi.

Kongresowi towarzyszyły wydarzenia kulturalne – spektakle, koncerty oraz wystawy.

Wszystkie informacje na temat OEES można znaleźć pod adresem internetowym www.oees.pl.

Zobacz zdjęcia z inauguracji Konferencji

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie