Kraków w programie wizyty Przewodniczącego Senatu Hiszpanii w Polsce

W piątek 9 lutego 2017 r. Prezydent Jacek Majchrowski spotkał się z Przewodniczącym Pío Garcíą-Escudero Márquezem.

Kraków w programie wizyty Przewodniczącego Senatu Hiszpanii w Polsce
Fot. Wiesław Majka/UMK

Delegacja Senatu Hiszpanii odwiedziła Polskę na zaproszenie Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego. Przebywając w Warszawie goście spotkali się z Premierem Mateuszem Morawieckim, Marszałkami Senatu i Sejmu, przedstawicielami klubów parlamentarnych Senatu oraz Wicemistrzem Spraw Zagranicznych. Delegacja zwiedziła również Zamek Królewski oraz złożyła kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Przewodniczący delegacji poprosił także Kancelarię Senatu RP o organizację wizyty w Krakowie oraz oświęcimskim Muzeum Auschwitz- Birkenau.

Do Krakowa goście przybyli 9 lutego, po dwudniowym pobycie w stolicy. Kraków zwiedzali w towarzystwie Ambasadora Hiszpanii w Polsce J.E. Francisco Javiera Sanabrii Valderramy. Choć program wizyty był bardzo napięty, gościom udało się zwiedzić Zamek Królewski na Wawelu wraz z Katedrą oraz Rynek Główny i Kościół Mariacki.

Nie zabrakło również punktów oficjalnych, takich jak krótkie kurtuazyjne spotkanie z Prezydentem Jackiem Majchrowskim. Delegacja odwiedziła również krakowski oddział Instytutu Cervantesa i spotkała się z jego nowym dyrektorem. Dzień zakończyła wizyta w Muzeum Auschwitz- Birkenau i oddanie hołdu jego ofiarom.

 

Zobacz zdjęcia ze spotkania w OTO FOTOKRONICE MIASTA KRAKOWA

 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie